Ana sayfa Haber 99 gün Facebook”a girmeden durabilir misiniz?

99 gün Facebook”a girmeden durabilir misiniz?

0

Sabah kalkar kalmaz ilk yaptığınız işlerden biri akıllı telefonunuzdan Facebook uygulamasına girmek ve gece yarısı, hatta sabaha karşı kimin ne paylaştığına bakmak mı? Bilgisayarınızda Facebook sekmesi her zaman açık mı? Hayatınızın her anını sanal arkadaşlarınıza duyurmak için can mı atıyorsunuz?  Arkadaşlarınızın, daha da kötüsü akrabalarınızın önemli günlerini Facebook mesajları ile mi kutluyorsunuz? İnternete ulaşamadığınız zamanlarda, hayat size anlamsız mı geliyor? Gerçek hayatta sahip olduğunuz arkadaş sayısı, Facebook arkadaşlarınızdan kat kat az mı? Yoksa gerçek hayatta hiç arkadaşınız kalmadı mı? 

O zaman sizin zincirlerinizi kırma, özgürlüğünüze kavuşma vaktiniz gelmiş! 

Size önereceğimiz Facebook diyeti, epey uzun sayılabilecek bir süre, tam 99 gün bu sosyal ağdan uzak kalıp kalamayacağınız üzerine kurulu bir meydan okuma.

99 Days of Freedom / özgürlüğün 99 Günü isimli proje, tam anlamıyla bir sosyal medya detoksu. 

Eğer bu deneye katılmak ve uzun süren bir diyet yapmak amacındaysanız, önce www.99daysoffreedom.com adresine girip, profil ve kapak fotoğraflarınızı “99 özgü Gün” yazan logolarla değiştiriyorsunuz. Daha sonra size verilen sayacı profilinize yapıştırıyorsunuz ve geri sayım başlıyor. Şimdi yapmanız gereken akıllı telefon ve tabletlerinizden Facebook uygulamasını silmek. Bilgisayar içinse, iradenize sahip çıkmak.

Bakalım Facebook’suz yaşayabilecek misiniz?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here