Ana sayfa Haber 8K iMac”ler seneye geliyor

8K iMac”ler seneye geliyor

0

Görsel: 4K çözünürlükte çekilmiş bir fotoğraf, Flickr.

Geçtiğimiz yıl, Apple‘ın asıl müşterisi olan masaüstü yayıncılara uzun zamandır önüne koyduğu bir ürün yoktu ve beklenen iMac, 27″ 4K Retina ekranıyla birlikte geldi, 4K’nın daha kullanışlı bir hale gelebilmesi için Adobe da Apple için destek sağlamaya başlamışken video editörleri ve fotoğraf editörleri fazlasıyla rahat etti. 

Dell, Asus ve Samsung gibi üreticiler 4K çözünürlüğü daha uygun fiyatlara ve daha fazla taşınabilir bilgisayarları bu yıl itibariyle piyasaya sunmasıyla birlikte çözünürlük meselesi aniden boyut atladı ve 2017’ye damga vurması beklenen 8K çözünürlük, öyle görünüyor ki, gelecek yıl ilk olarak Apple iMac tarafından LG desteği ile sunulacak. 

Mevcut 5K Retina iMac’ler, 5120×2880 çözünürlükte ve buna ek olarak geçtiğimiz ay tanıtılan Apple Macbook’un da Retina teknolojisiyle Apple tekrar masaüstü tasarımcılarının dikkatini çekmiş oldu.

Bu teknoloji, aslında çok önceden LG tarafından duyurulmuş. Duyuru tarihi ise CES 2015’ten, LG’nin 8K çözünürlüklü prototip TV’lerini sergilediği günlerden. LG yetkilisinin “iMac‘lere de 8K üretiyoruz” açıklaması bugün itibariyle basına sızdı ve 8K iMac’lerin gelmesi kesinleşti. Tarihi ise gelecek yıl.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here