Ana sayfa Donanım 8. nesil Intel işlemcilerle gelen HP Spectre 13, artık daha küçük boyutlarda

8. nesil Intel işlemcilerle gelen HP Spectre 13, artık daha küçük boyutlarda

0

Spectre 13, HP”nin en parlak diz üstü bilgisayarı. HP bugün, bilgisayarı daha da şık gösteren ikinci nesil versiyonunu tanıtıyor. Yeni Spectre 13 sadece 10.4 mm kalınlığında fakat, 13 inç”lik ekranının tüm kenarlarında bulunan çerçevelerin daraltılmış olması nedeniyle daha dar ve ince hatlar kazanmış. Yeni bir dokunmatik ekrana da kavuşan cihazda aynı zamanda 4K seçeneği de var. Bu seçeneklerin ikisi de daha önceki 2016 modelinde bulunmuyordu. HP bu modelin dünyanın en ince dokunmatik ekranlı diz üstü bilgisayarı olduğunu iddia ediyor.

özellik ve ölçü bu noktada önemli kazanımlar olmakla birlikte Spectre 13″e yapılan en belirgin değişiklik ise yeni renk seçeneğiyle geliyor. “Seramik Beyazı” olarak adlandırılan yeni renk, muhteşem görünüyor. Bilgisayarın üst ve iç bölümlerinde yarı parlak seramik görüntü kazandıran, pürüzsüz beyaz renk kaplama ile işlenmiş alüminyum yer alıyor. Aynı zamanda cihazın kenarları boyunca ve arka yüzünde kalın bir şerit halinde yer alan “soluk altın” rengi vurgusu da, cihaza ayrı bir güzellik katıyor.

Diz üstü bilgisayar, Intel”in sekizinci nesil işlemcileriyle kullanıcılara gönderilecek. Spectre 13 ince bir bilgisayar olsa da, hepsi de quad-core olan gerçek Core i işlemciler kullanıyor (U Serisi olanlar). HP, aynı zamanda batarya ömrünün de uzatılarak, yaklaşık 11 saatin üzerine çıkarıldığını söylüyor. HP”nin işaret ettiği diğer bir çözüm ise cihazın hoparlörleriyle ilgili. çok daha yüksek ses verebilen hoparlörler, aynı zamanda daha net olarak yansıtıyorlar sesi.

29 Ekim”den itibaren piyasaya çıkacak olan Spectre 13″ün temel konfigürasyonu, 1.299$ fiyat etiketiyle satışa sunulacak (yurtdışı fiyatı).

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here