8. Nesil Intel Core işlemcilerde yüzde kırk oranında muhteşem bir performans artışı

Oldukça yüksek bir artışa işaret eden bu oran Intel'in AMD karşısındaki üstünlüğünü arttırabilir

Intel’in yeni sekizinci nesil Core işlemcileri, önceki nesile oranla yüzde 40’lık bir performans artışını sağlayacak quad-core işlemcileri ilk kez ultrabook cihazlarda kullanılacak çiplerde kullanıma sunacak.

Intel henüz yeni 15-watt, 8. Nesil Core U-serisi chiplerinin fiyatlarını açıklamadı ama, ne kadar hızlı çalışacaklarına dair bir açıklama yaptı Pazartesi günü: En yavaş Core i5-8250U 1.6GHz temel saat hızı, 3.4GHz turbo saat hızında çalışacak. En hızlısı olan Core i7-8650U ise temel saat hızı 1.9GHz, turbo hızında ise 4.2GHz hızında olacak.

Dört adet U serisinin hepsi dört çekirdek ve sekiz thread olacak. Intel, yeni 8. Nesil Core işlemcilerin olduğu bilgisayarların, halen gönderime hazır bulunan yaklaşık 80 yeni sistem tasarımlarıyla birlikte 2017 yılı tatil sezonu içerisinde gönderime hazır olacağını söyledi.

Intel’in sekizinci nesil Core chipleri üç farklı chip mimarisi ve iki işleme teknolojisini tek bir marka altında topluyor.

Intel markalarını, 2013 yılında Celeron ve Pentium gibi geleneksel P markalarını PC versiyonu olmayan Atom chiplerde toplamaya başlamıştı. Mevcut Core i9 ailesi hem Skylake-X, hem de Kaby Lake-X chiplerini içeriyor. Fakat şu var ki Intel markalandırma işini şansa bırakmaz. PC toplayıcıları artık hangi yeni parçaları toplayacakları bilgisayarlarda kullanmaları gerektiğine dair daha kapsamlı araştırmalar yapmak zorunda kalacaklar.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam