Ana sayfa Donanım 70 milyon Sony PlayStation 4 Satışı Microsoft’u ezdi geçti

70 milyon Sony PlayStation 4 Satışı Microsoft’u ezdi geçti

0

Switch”in hızlı satışlarına ve Xbox One X”in ilk aşamada tükenmesine rağmen Sony, konsol sektörünün kralı olmaya devam ediyor. Firmanın yaptığı açıklamaya göre Slim ve Pro modelleri de dahil olmak üzere toplamda 70.6 milyon PS4s satışı gerçekleştirildi. Aynı zamanda 2 milyon PSVR satış rakamına ulaşarak Rift ve Vive”ın satışlarını da geçti. Fakat VR endüstrisi henüz tam anlamıyla sağlıklı bir noktaya ulaşmış değil.

Bir önceki nesil, PS3-360 satışları anlamında başa baş gitmişti fakat bu sefer rakamlar pek de yakın değil. Microsoft kaybetmemenin en iyi yolu olarak oyun alanından çekilmeyi tercih etti ve bu nedenle de artık Xbox”ın parça satışını yapmıyor. Fakat sektör analistlerinin tahminine göre Xbox One ve S/X versiyonlarının satışları 2013 yılından bu yana PlayStation”ın bu süreç içerisinde gerçekleştirdiği satışların yarısından daha az.

Sony bu yarışta her biri 84 milyon satış gerçekleştiren PS3 ve 360 rakamlarının üzerine çıkma kapasitesine sahip görünüyor. PS4″ün 101 milyon satılan Wii ya da 102 milyon satılan orijinal PlayStation oranında bir sayıyı yakalayacak mı, henüz net değil. Diğer yandan dünya çapında 155 milyon adet satış gerçekleştiren PlayStation 2 rakamlarını yakalayanın çıkmayacağı bir devri de yaşıyor gibiyiz. Zira oldukça yüksek bir rakamdı. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here