600.000 dolarlık şapka satan Elon Musk, Twitter Bio'sunu 'şapka satıcısı' yaptı!

İnsanlığı gezegenlerarası bir tür haline getirmeye çalışan Elon Musk, şapka satıcısı oldu.

Elon Musk, büyük şapka satıcısı

SpaceX, Tesla ve Boring Company gibi firmaların kurucusu, motivasyonu ve fikir babası olan Elon Musk, Boring Company logolu şapkalarını satışa çıkarmıştı. Şapkalar o kadar çok tutuldu ki, Musk, bir şaka mahiyetinde Twitter'daki Bio kısmını şapka satıcısı olarak düzenledi.

Pazar günü attığı bir tweet ile 30bin şapka sattığını duyuran Elon Musk, şapka başına 20 dolardan hesaplandığında şirketine tam 600bin dolarlık nakit girişi sağladı. Gezegenlerarası bir tür haline getirilmeyi bekleyen insanlık, şapka satışı bitene kadar biraz daha beklemek zorunda kaldı. Trafik ve dolayısıyla ulaşım sorununu çözmeyi hedefleyen Elon Musk firması Boring Company, kısaca tünel kazan şirket olarak adlandırılabilir. Üzerinde şirketi tanıtan yazı/logo yer alan şapkalar, çılgınlar gibi satılınca Elon Musk da işin gırgırını geçmeyi bildi.

Geçen hafta tam 50bin şapka satacağını ve şirketine 1 milyon dolar girdi sağlayacağını söyleyen Musk, bu hedefe doğru ilerliyor. Hedefte kendisine yardımcı olması için Twitter'daki tanımını değiştiren milyarder, artık bir şapka satıcısı.

Elon Musk ayrıca işi iyice ilerleteceğini belirten şu vaatte bulundu: "Eğer 50bin tane şapka satılırsa, bir sonraki kampanyada Boring Company lav silahı satacağız!".

Musk'ın şirketi şuan için ABD'nin trafiğiyle ünlü kentlerinden Los Angeles'ta kazılarına devam ediyor. Kısa vadede hedefleri şehrin berbat hale gelmiş trafik sistemini rahatlatmak ve ulaşıma nefes aldırmak.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam