Ana sayfa Mobil 6.5 inçlik “iPhone Xs Max” geliyor!

6.5 inçlik “iPhone Xs Max” geliyor!

0

BGR ve 9to5Mac tarafından yayınlanan haberlere göre Apple’ın yeni 6.5-inç iPhone’unun adı “iPhone Xs Max” olarak belirlendi. Bu iki haber kaynağının Apple’ın pazarlama planları hakkındaki bilgisini ve firmaya olan yakınlıklarını göz önünde bulundurursak, bu ismin doğruluğunu kesin kabul edebiliriz.

Görsel: 9to5Mac

Apple’ın 2018 iPhone ürünlerinin isimleri belli değildi. Hatta, şirketin yeni telefonlara isim verirken oldukça zorlandığı hakkında dedikodular dolaşıyordu. iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus isimlerinin ardını getiremedikleri söyleniyordu. Ancak geçen hafta sızdırılan bir bilgiye göre Apple, 5.8-inç OLED cihazına iPhone Xs adını verecek. Şirket, “Plus” kelimesini büyük modellerde daha fazla kullanmayı istemiyor. Bu sebeple, yeni iPhone Xs’in söyleniş açısından da daha kolay bir isme sahip olması için sonuna “Max” eklenmesi oldukça mantıklı.

İlgili Haber: Yeni iPhone’lar hakkında en iyi 9 söylenti

iPhone Xs Max, 5.8-inç iPhone Xs ve adını bilmediğimiz 6.1-inç’lik yeni iPhone ile birlikte satışa çıkacak.

Görsel: SlashGear

Bu konuyla ilgili diğer haberde, Alman Macerkopf sitesi, bu üç telefonun Avrupa’daki fiyatlandırmasını şu şekilde belirtti:

  • 6.1-inç LCD iPhone (şimdilik ismi belli değil)  –  799 Euro
  • 5.8-inç iPhone Xs  –  909 Euro
  • 6.5-inç iPhone Xs Max  –  1149 Euro

Bu fiyatlar, Apple’ın Amerika için belirlediği fiyatların Euro bazındaki karşılıkları. Tabi bu fiyatların doğruluğunu, aynı şekilde cihaz isimleri ve daha bir çok detayı öğreneceğimiz bir etkinlik var önümüzde. 12 Eylül 2018 tarihinde, Apple Park kampüsü, Steve Jobs Salonu’nda yapılacak etkinlikte, önceden isimleri paylaşılan cihazların tanıtım lansmanı ve çok daha fazlası olacak.


Aracı: Juli Clover / MacRumors

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here