Ana sayfa Haber 5G”nin Türkiye tarihi 2022!

5G”nin Türkiye tarihi 2022!

0

5. nesil internet kavramı olan 5G internet gücüne, Türkiye’de 2022‘de tanışacağız. Beş farklı kaynaktan yaptığımız araştırmaya göre, bu konuda öncelikli olarak Huawei yoğun çalışmalar yürütüyor. Bununla birlikte YouTube’u 5G videoları ile donatan Samsung da 5G konusunda kararlı firmaların arasında. Bu araştırmanın başlangıç noktası, Huawei’nin 2018 Dünya Kupası‘na yönelik yaptığı 5G çalışmaları oldu. Gelen haberler, ilk 5G deneyimleri Rusya’daki Dünya Kupası stadyumlarında yaşanacak, ardından Tokyo, Güney Kore, ABD, İngiltere olmak üzere sırayla yayılacak. 

ABD’den önce, bu teknolojiye Kanada kavuşacak. Kanada’yı, ABD takip ederek Asya ülkeleri önderliğinde Avrupa’ya yayılacak. Bu süreç zarfında Türkiye’de 2021’de tanıtımları yapılması beklenen 5G, 2022’de “hazır hali” ile kullanıma hazır olacak.

Yarısını tamamlayabildiğim diğer araştırma haberi ise, 5G’nin dünya’da nasıl bir etki uyandıracağı konusunda. Biliyorsunuz ki; internetin de gelişmesiyle ülke problemlerinde, yaşanan insanlık suçlarına tepkiler ilk olarak internet aracılığı ile geliyor. Diğer 5G araştırmasında, 5G‘nin bu konuda bırakacağı etkileri tekrar size aktaracağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here