Ana sayfa Haber 5G hareketliliği: Samsung 5G zirvesinde teknolojinin yakın olduğunu duyurdu

5G hareketliliği: Samsung 5G zirvesinde teknolojinin yakın olduğunu duyurdu

0

100 sektör liderinin 5G teknolojilerinin ticarileşmesinde ortaya çıkan fırsatları ve güçlükleri tartıştığı zirveye çip ve diğer parçaların üreticileri ile telekom operatörleri, üniversiteler, sektör analistleri, sistem tedarikçileri, yatırımcılar, düzenleyiciler ve ölçüm ekipmanı tedarikçilerinden oluşan uzmanlar katıldı. Etkinlik ise Samsung’un teknoloji üssü olan Samsung Research America’da gerçekleştirildi. 

5G, mobil kullanıcılara genel olarak çok daha zengin bir medya deneyimi sunacak. Yeni nesil ağlar, en yoğun yerlerde bile çoklu gigabitlerde veri hacmi ve minimum gecikme süreleri vaat ediyor. En önemli ilk kullanım alanları 4K video içeriği ve 360 derece sanal ve arttırılmış gerçeklik deneyimleri olacak.

örneğin, tüm dünyadan müzisyenler enstrümanlarını alıp birlikte çalarken, hayranları da onları izleyebilecek. Bu tür bir senaryo, hem UHD video yayınlarını destekleyecek bir bant genişliği hem de müzisyenlerin senkronizasyonunu ve ritmini kaybetmemelerini sağlayacak kadar düşük gecikme sürelerini gerektiriyor.

Ek olarak 5G için belirlenen hedeflerden biri de bütünüyle yeni bir bağlantı yaklaşımı getirmesi. Servis sağlayıcılar, temel olarak devrim niteliğindeki yeni hizmetlerin geleneksel mobil hizmetlerin ötesine geçecek şekilde geliştirilmesine odaklanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here