Ana sayfa Haber 5G Cihaz Yapmak İçin Ortaklık Kuran Sürpriz İki Şirket

5G Cihaz Yapmak İçin Ortaklık Kuran Sürpriz İki Şirket

0

Akıllı telefonlar için konuşulan konular; katlanabilir ekran, 5G ve çoklu kamera. 5G ise en önemlisi olarak görülüyor. Sprint, gelecek yıl 5G’de çalışacak olan bir mobil “akıllı hub” oluşturmak için HTC ile ortaklık kuruyor. Sprint’in kendi yeni nesil gen ağı için duyurduğu ikinci ürün, ama şu anda somut detaylar konusunda çok az şey biliniyor.

Peki Bu Cihaz Ne Tür Özelliklere Sahip Olacak ?

Cihaz; ortak çabayla Sprint, HTC ve Qualcomm tarafından geliştirilmiştir. Gigabit LTE ve 5G özelliklerine sahip bir Qualcomm Snapdragon x50 5G modem kullanacak.

Cihaz, 2019’un ilk yarısında ABD müşterileriyle gelecek. Akıllı bir merkez cihazın mobil bir nokta olarak kullanılabileceğini ima ediyor gibi görünüyor.

Sprint; Ağustos ayında, 2019’un ilk yarısında da devam eden ağ için 5G’lik bir akıllı telefonu piyasaya sürdüğünü duyurdu. Sprint; Atlanta, Chicago da dahil olmak üzere 9 şehirdeki ilk 5G hizmetini başlatmayı planlıyor: Dallas, Houston, Kansas City ve New York.

Motorola, önümüzdeki yıl Verizon’un 5G ağında çalışacak olan Moto Z3 için 5G Moto Mod’a da söz verdi. Artık en önemli gündem maddelerimizden bir tanesi de 5G olacak. Peki bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz ? Yorumlarınızı heyecanla bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here