Ana sayfa Haber Youtube Hikayeler Artık Daha Farklı

Youtube Hikayeler Artık Daha Farklı

0

YouTube; Instagram gibi hikayeler özelliğini bugün daha fazla içerik oluşturucuya genişletiyor ve 10,000’den fazla aboneye sahip olanlara aracı kullanma şansı veriyor.

Instagram Hikayeleri ile YouTube’un bu özelliği yenilemesi arasında bazı önemli farklılıklar var. Youtube hikayeleri, kurallar açısından son derece karmaşık görünebilir. Burada en önemli faktör abone sayısıdır.

Peki YouTube Hikayelerde Hangi Özellikler Değişiyor ?

Aracı kullanan içerik oluşturucular; hikayeleriyle etkileşime giren hayranlara yanıt verebilecek ve içerikle ilgili yanıtlar hikayenin karşısına çıkan herkes tarafından görülebilecek.

Hayranlar, hikayeler hakkında yorum veya soru sorabilir ve içerik oluşturucular her yanıtı herkese açık olarak yanıtlayabilir. Böylece daha adil bir kullanım ortaya çıkar.

İlk olarak Kasım 2017’de açıklanan YouTube öykülerinin odak noktası; günlük etkileşimden daha fazla bir şekilde toplum katılımı ve kanal tanıtımına yönelik görünüyor.

İçerik oluşturucular, videoların arkasındaki videoların snippet’lerini gösterebilir veya yaklaşan işbirliklerini anlatabilir.
Katılmak isteyenler için YouTube mobil uygulamasını açıp, kamera simgesine dokunmaları ve “Öykü Oluştur” u seçmeleri yeterli.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here