Ana sayfa Haber 5 dakikada pişman olanlar için WhatsApp’ta mesajı geri al özelliği!

5 dakikada pişman olanlar için WhatsApp’ta mesajı geri al özelliği!

0

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, hemen her gün etkinleştirdiği yeni bir özellik ile kullanıcılarının gözüne giriyor. Şimdi de gönderdiği mesajdan dolayı pişman olan WahtsApp kullanıcılarına “Mesajı Geri Al” özelliği geldi.

WhatsApp”ın resmi internet sitesinin Sıkça Sorulan Sayfası bugün güncellendi. Yenilenen sayfada şirket iPhone, Android ve Windows Phone cihazlarında gönderilen bir mesajın nasıl geri alınacağı açıklandı.

WhatsApp”a gelen Geri Al özelliği ile bir grup veya bireysel mesajlaşma ekranında gönderilen mesaj geri alınabilecek.

Ancak bunun bir zaman kısıtlaması var. Gönderilen mesajı geri almak için en fazla 5 dakikanız var. Aksi takdirde mesajı geri alamıyorsunuz. Mesajı geri almayı başarıp başarmadığınızı ise “mesaj geri alındı” ibaresini gördüğünüzde anlayabiliyorsunuz. özellik pek yakında güncellemeyle veya sunucu tarafında devreye alınarak kullanıcılara sunulacak.

İşte WhatsApp sitesinde yayınlanan o mesaj:

 

GöNDERİLEN MESAJI NASIL GERİ ALINACAK?

Geri al özelliği sayesinde bireysel bir sohbete veya bir grup sohbetine gönderdiğiniz mesajı geri alabilirsiniz. Bir mesajı gönderdikten sonra sadece beş dakika içinde geri alabilirsiniz. Beş dakikayı geçtiğiniz zaman gönderilen mesajı geri almanız mümkün olmaz.

Android’de mesaja dokunup basılı tutun, sonra Menü tuşuna > Geri al’a dokunun.

iPhone ve Windows Phone’da mesaja dokunup basılı tutun, sonra Geri al’a dokunun.

Başarılı bir şekilde geri aldığınız mesajlar kişilerinizin sohbetlerinden kaybolur. Aynı şekilde bir sohbette “Mesaj geri alındı” görürseniz, bu gönderenin mesajı geri aldığını gösterir.

Not:

İletilerin başarıyla geri alınması için siz ve alıcının Android, iPhone veya Windows Phone için en son WhatsApp sürümünü kullanıyor olması gerekir. Siz veya alıcınız Android, iPhone veya Windows Phone için WhatsApp’ın en yeni sürümünü kullanmıyorsa, bu özellik desteklenmeyecektir.

Alıcılar, mesajınızı geri alınmadan veya geri alınma başarısızsa görebilirler.

Geri çağırma başarısız olursa size haber verilmez.

Hoşçakalın,

WhatsApp Destek Ekibi

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here