Ana sayfa Donanım 4K çözünürlüğü uygun fiyata sunan BenQ projektör Nisan”da satışta

4K çözünürlüğü uygun fiyata sunan BenQ projektör Nisan”da satışta

0

Bundan çok da uzak olmayan bir zaman önce BenQ’nun son derece başarılı bulunan 4K HDR projektörü, 7,499TL’lik fiyat etiketiyle bulunduğu konumu hak ediyordu. HT2550 model numarasıyla bildiğimiz bu modele bir yenisi daha aynı firma tarafından eklendi ve fiyat da yine aynı kaldı. Bu yeni modelin numarası ise TK800 oldu.

3 bin lümenlik parlaklığıyla rakiplerinden ayrılmayı başaran TK800, kendisinden önce gelen ve yazımızın başında da bahsettiğimiz HT2550’den 800 lümen daha yüksek parlaklık sunuyor. BenQ’ya göre yeni model aynı zamanda daha iyi renk üretimi yapıyor ve bu renkler gerçeğe daha yakın. Her ne kadar canlı renklere ve parlaklığa sahip olsak da projektörlerin hiçbiri HDR OLED ya da LCD TV’lere rakip bile olamaz. Yıllardır süre gelen bu ticareti bilirsiniz; çok büyük bir ekran istiyorsanız bir projektör alıp renkleri feda edersiniz.

Fiyatın da belirttiği ve sektördeki tüm projektörlerin de aynı olduğu bir konuya tam olarak burada değinmekte fayda var. Piyasada yer alan ve fiyatı bir arabadan daha ucuz olan tüm projektörler aslında gerçekten 4K değillerdir. Bu cihazlar, kalplerinde 1080p’lik bir çip bulundururlar ancak XPR piksel-açıp kapatma teknolojisi aracılığıyla 4K için gerekli olan 8,3 milyon pikseli ortaya çıkarırlar. Duvara yansıyan görüntü her şekilde 1080p’lik bir projektöre kıyasla daha keskindir ancak bazı görüntü tutkunları gerçek 4K ile “çakma” 4K arasındaki farkı görüp rahatsız olabilir. 

BenQ’nun yeni 4K HDR projektörü Nisan ayında 7,499 TL’lik etiketiyle satışa sunulacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here