Ana sayfa Mobil 41 megapixellik Nokia 808 PureView geliyor!

41 megapixellik Nokia 808 PureView geliyor!

0

Nokia, 41 megapiksel kamera, 4x optik zoom ve 1080p HD video kaydı gerçekleştirebilen yeni akıllı telefonu 808 PureView”i piyasaya sürüyor

Akıllı telefon pazarında 2012″nin en flaş gelişmelerinden biri Nokia yeni atılımlar peşinde. Finlandiyalı şirketin yeni ürününe sadece akıllı telefon demek haksızlık olur zira, 808 PureView tam 41 megapiksellik görüntü kalitesini, World Wide Developer Conference”ta sergiledi.
 

Nokia 808 PureView adlı yeni SmartPhone, stil sahibi tasarımının ardında yatan teknoloji özellikleri ile adeta devrim yaratıyor. Nokia PureView görüntüleme teknolojilerine dayalı ileri görüntüleme özellikleri ile yeni Nokia 808, endüstri standartlarını başlı başına değiştirecek bir özellik olarak 41 megapiksel fotoğraf çekebilecek.


 

Mobil telefonlar için standart çözünürlük değerleri olan 2/3, 5, 8 ve en son bir Samsung akıllı telefonda lanse edilen 12 megapiksel gibi değerlerin çok ötesinde bir fotoğraf deneyimini kullanıcısına sunacak olan yeni Nokia akıllı telefon; böylelikle zoom, reflame, kırpma, detayları yakalama gibi görüntülene fonksiyonlarında parametreleri değiştiriyor.
 

Ayrıca 4x optik zoom, üstün düşük ışık performansı ve 1080p HD video kaydı özellikleri bulunan yeni model, daha önce bir akıllı telefonda görülmemiş olan ve yalnızca CD benzeri seviyelerde elde edilebilen pürüzsüz ses niteliklerini de kullanıcısına sunacak.
 

Nokia, Microsoft ile olan işbirliğine 2010 yılının ilk aylarında başlamıştı. Yani 41 megapiksellik cihaz çok uzakta değil.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here