Ana sayfa Haber 4 kameralı Huawei P20″nin ilk görsellerinin incelemesi

4 kameralı Huawei P20″nin ilk görsellerinin incelemesi

0

Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro zarif modellerdi. Hatta Pro, ‘Phone of the Year 2017’ ödülünü bile kazanmıştı. Huawei’nin yeni amiral gemisi de bu trendi sürdürecek gibi görünüyor.önümüzdeki ay Paris’te tanıtılacak olan Huawei P20’nin prototipinin kısa bir incelemesine göz atacağız bu yazımızda. 

Ekran kenarlıklarını daha da daraltan Huawei’nin daha şık bir tasarım oluşturmaya çalıştığını görüyoruz. Prototipin üst ve alt bölümlerindeki kenarlıklar, P10’a oranla çok daha ince. Telefonun köşelerinde de hemen hemen hiç kenarlık yok gibi. Prototip açılmadığı için ekran çözünürlüğünün ne oranda olduğunu bilemiyoruz. 

Bu prototip üzerinde fiziksel bir tuş bulunmuyor. Huawei P20’nin sağ kenarında hemen üzerinde bazı dokunma göstergeleri bulunan bir açma/kapama tuşu yer alıyor. Bunun tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyoruz ama, sanal ses tuşu gibi görünüyor. Ses kontrolünün elle dokunarak yukarı aşağı doğru yapılması, mevcut fiziksel tuşların yerini alırsa, oldukça ilginç olacaktır. 

Bir önceki modellerde kamera bölümünde kullanılan renkler, telefonun diğer bölümlerinden belirgin biçimde farklılık sergiliyordu. Şimdi ise kamera çevresi telefonla daha çok uyum sağlıyor ama yine de farkedilebiliyor. P20 aynı zamanda P10’a oranla daha yuvarlak köşelere sahip görünüyor. Bu haliyle elde tutmak daha rahat olacaktır. 

Diğer bir önemli değişiklik ise hoparlör tarafında yer alıyor. Huawei 10’un tekil hoparlöründen farklı olarak bu prototipin alt bölümünde iki hoparlör bulunacak gibi görünüyor. çift hoparlör olup olmayacağı kesin değil ama, alt tarafta ikinci bir hoparlör ızgarasının bulunduğu kesin. Belki de diğer üreticilerin simetrik tasarım oluşturmak için kullandıkları ikili ızgara tipi yöntemini de takip ediyor olabilir Huawei. Daha fazla bilgi edinene kadar bu konuda kesin bir şey söylemek mümkün değil.

Huawei P20 hakkında konuşulan en güncel söylentilerden biri de, arka yüzde 3 kameranın yer alacak olmasıyla ilgiliydi. Bu prototipte sadece iki kamera bulunuyor ama kaynakların bildirdiğine göre P20’nin iki versiyonu olacak. Biri sıradan, diğeri ise Pro ya da Plus versiyonu. Bu modellerden birinin arka yüzünde 3 kamera bulunacağı söyleniyor. üçüncü kameranın ne için kullanılacağı henüz belli değil ama, Huawei’nin etkinliğine yapılan davetten anlaşıldığı kadarıyla P20’de üç kamera bulunacak. Bu prototipte aynı zamanda USB Type-C giriş bulunmakla birlikte, kulaklık girişi görülmüyor. Bu itibarla P20’nin, Mate 10 Pro tasarımını takip edeceğini söyleyebiliriz.

Huawei’nin yeni amiral gemisi ile ilgili bilgilerimiz şimdilik bu kadar. Huawei’nin yeni öncü modeli, önümüzdeki ay Paris’te düzenlenecek olan etkinlikte tanıtılacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here