Ana sayfa Haber 3G”nin bir numarası!

3G”nin bir numarası!

0

Vodafone, LCC International”ın test ettiği ve onayladığı sonucu açıkladı.

Vodafone”un, Türkiye”de Avrupa”nın en ileri HSPA+ teknolojisini kullanarak kurduğu şebeke altyapısının en hızlı veri indirme hizmetini verdiği, bağımsız uluslararası bir kuruluş tarafından tescil edildi. Kablosuz telekomünikasyon sistemlerinde dünyanın önde gelen bağımsız ölçümleme şirketi LCC International”ın yaptığı testler sonucunda Vodafone, “Veri İndirme Hızında 1 Numara” olarak sınıflandırıldı.

LCC International, İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya olmak üzere 4 ilde gerçekleştirdiği çalışmada bağımsız olarak kendi seçtiği lokasyonlarda eş zamanlı 3 operatör için veri indirme hız testleri yaptı. çalışmada ortalamada en hızlı veri indirme olanağını Vodafone”un 3G şebekesinin sağladığı tescil edilirken, Vodafone”nun testlerin yapıldığı istisnasız tüm lokasyonlarda data kurumlumlarını başarıyla gerçekleştirdiği tespit edildi.

Vodafone”nun 3G altyapısı tercih sebebi
Vodafone Türkiye, 2009 yılında 3G hizmetlerini en iyi şekilde sunabilmek için yoğun bir yatırım gerçekleştirdi. 3G şebeke ağını Avrupa”nın en ileri 3G teknolojisi HSPA+ ile kurararak, 3G+ hizmetlerini 81 ilde aynı anda başlattı. Vodafone, sabit hatların olmadığı yerlerde bile geniş banttan faydalanmayı sağlayan 3G teknolojisi, toplam şebeke ve IT yatırımı için 2009-2010 mali yılı içinde 1,3 milyar TL”lik yatırım gerçekleştirmektedir. Ocak 2010 itibariyle, Vodafone”un 3G şebekesi ile birlikte toplam baz istasyonu sayısı 14.400″e ulaştı. 3G lansmanından bu yana kesintisiz artış grafiği izleyen Vodafone”un 3G abone sayısı, 2,5 milyona yaklaşmış olup, Vodafone”nun toplam abonelerinin %14″üne ulaştı. 3G sonrasında şirketin aylık ortalama data trafiği ise 20 misli arttı. Vodafone Türkiye”nin abonelerinin 3G hizmetlerine gösterdikleri yoğun ilgi müşteri memnuniyetinin de bir göstergesi oldu.

Vodafone Mobil Modem tercih eden müşterilerin %20″si diğer operatörlerin aboneleri
Kablosuz olarak bilgisayarlara geniş bant hizmetini en iyi şekilde verilmesini sağlayan Vodafone Mobil Modem”e de yoğun ilgi devam ederken satış rakamı hızla yükselerek 100 bine yaklaştı. Vodafone Mobil Modem”i tercih eden müşterilerin yüzde 20″sinin mobil ses hizmetlerinde diğer operatörlerin müşterilerinin oluşturması da dikkat çekiyor.

Vodafone”a özel 3G+ hizmetleri fark yaratıyor
Vodafone 3G+ hizmetleri arasında yer alan internet tarayıcısı Vodafone Webşın”ı bugüne kadar 450 binden fazla kişi indirdi. Vodafone Webşın, transfer edilen veri boyutununun %90 oranına kadar sıkıştırarak da web sayfalarını onda birine kadar küçültebiliyor. Bu sayede web sayfalarına erişimi hızlandırarak, daha ekonomik ve daha yüksek performanslı bir internet deneyimi yaşatıyor. 450 bini aşkın Vodafone abonesi tarafından indirilen bu tarayıcı ile Facebook’a girmek, Google arama motorunu kullanmak, cep telefonundan e-postaları kontrol etmek, gazete okumak veya bankacılık işlemlerini güvenle gerçekleştirmek mümkün oluyor.

Vodafone”un en çok ilgi gören 3G+ hizmetleri arasında Mobil TV de bulunuyor. Vodafone Mobil TV hizmetleri 19 adet canlı kanal ve Vodafone abonelerine özel olarak oluşturulan 9 kanal olmak üzere toplam 28 kanal ile en kapsamlı Mobil TV hizmeti. 3G hizmetlerinin başladığı 30 Temmuz 2009″dan beri aboneler toplam 13 milyon dakika Vodafone Mobil TV izlediler.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here