Ana sayfa Yazılım 3D gözlüklerin devri bitiyor

3D gözlüklerin devri bitiyor

0

3 boyut teknolojisi gözlükten sıyrılıyor
 

3D teknolojisi, geride bıraktığımız birkaç sene içerisinde kendisine güzel bir altyapı hazırladı. Dolayısıyla günümüzde büyük bir patlama kaydetti. İlk etapta sinema salonlarında görebildiğimiz 3D teknolojisi, yavaş yavaş evlere de giriyor. Ancak şöyle bir handikapı mevcut ki; ürün için özel üretilmiş gözlüğü olmayan kişi 3D görüntünün tadını çıkaramıyor. Son birkaç zamandır gözlüklerin çıkarılıp atılacağı konuşuluyor.

Tayvan Endüstriyel Teknolojler Araştırma Enstitüsüne göre gözlükleri yerinden edecek 3DTV teknolojisi 2015 yılına kadar pazardaki yerini almış olacak. Enstitü (ITRI), 42″ boyutundaki gözlüksüz 3D LCD TV’sini bu hafta tamamlamış bulunuyor. Şu anda ise 65″ lik model üzerinde çalışılıyor.

               

Açıkçası bu durum, davet edilen kişinin gözlük yetersizliğinden ötürü açıkta kalmasının önüne geçecek. İnsanların da kimisi kaynak gözlüğü gibi olan 3D gözlüklerden kurtulmak istediği aşikar. Bu da demek oluyor ki; Geleceğe Dönüş II’de, Marty McFly’ın karşısında çıkan, sanal ve 3 boyutlu köpekbalığını yakında biz de göreceğiz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here