Ana sayfa Donanım 3D Blu-Ray Oynatıcılar

3D Blu-Ray Oynatıcılar

0

üç boyuta uzanan en kaliteli yol…
 

Günümüz teknolojileri sayesinde film izlemeyi destekleyen ek özellikler ile, TV karşısında yapabileceğimiz aktivitelerin sayısında da artış var. Artık TV karşısında konsol cihazımız ile uçsuz bucaksız oyun oynayabilir, internete girebilir, pek çok aktivite gerçekleştirebiliriz. Fakat hepsi bir yana, TV karşısında film izlemek veya oyun oynamak keyif işi…
 

 
Teknoloji dünyası sayesinde bu aktivitelerden maksimum keyif alabiliriz. Maksimum keyfin geçtiği yolların başında da 3D Blu-ray ev sinema sistemleri geliyor. Sizler için araştırdık, inceledik, yazdık. Artık TV karşısındaki keyfinizi kat kat katlayabilirsiniz…

 

LG HX976TZW
LG’nin ödüllü 3D Blu-ray ev sinema sistemi HX976TZW, oturma odası dostu yapısıyla birlikte evlerimizi şenlendirmeye aday bir ürün. Ev sinema sisteminin kalbi olan Blu-ray ve ses sistemleri, 3D teknolojisi ile birleştiğinde LG de bu sektöre fiyakalı bir ürün ile girmek zorunda olduğunu biliyordu. Dolayısıyla LG’nin üzerine titizlikle çalıştığı HX976TZW ortaya çıkmış oldu.
   
Metal görünümlü şık tasarımlı HX976TZW’nin ortadaki ana hoparlörü, şık görünümüyle birlikte kalitesiyle de parmak ısırtıyor. 4 ana hoparlöre sahip olan sistemdeki hoparlörlerin her biri, hem ayaklı hem de duvara monte edilebilir. Sistemin Blu-ray disk oynatıcı bölümü de tıpkı hoparlörleri gibi duvara monte edilebilir yapıda. DLNA destekli sistem, DLNA destekli sistem, ince ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor. Kolay kuruluma sahip olması, sistem için diğer bir avantaj. Sistemin ayrıca USB girişi ve AirPlay modülü bulunuyor. İronik olarak, Apple cihazlarından kablosuz ses transferi sağlayan AirPlay modülünü kullanmak için sisteme kabloyla bağlamak gerekiyor.

3D görüntü olarak son derece yüksek performans gösteren sistem, stabil 3D performansı sunarak içeriğin her anında yüksek kalitede 3D sunmayı başarıyor. Düşük ışıkta bile iyi 3D performansı alabilmek, günümüz teknolojileri için ayırt edici bir özellik. LG, bu özelliğin avantajını sonuna kadar kullanıyor.
 

    Samsung HT-D5100
3 boyutlu görüntü teknolojisini destekleyen Blu-ray ev sinema sistemleri arasında Samsung, HT-D5100 adlı ürünüyle başarılı bir grafik çiziyor. Surround sesten maksimum keyif almak için HT-D5100 ideal bir tercih olarak karşımızda duruyor. 
Zira HDMI çıkışı sayesinde ARC (Audio Return Channel) özelliğinden iki kat performans alabilirsiniz. HDMI’ın aksine ters yönde ses iletimi sağlayan ARC, HT-D5100 sayesinde surround ses düzeyini bir üst boyuta taşıyarak evin içerisini maksimum ses performansıyla zenginleştirmeyi başarıyor. Dosya desteği sıkıştırılmış MKV, DiVX HD ve JPEG HD ile sınırlı. MKV’lerdeki görüntü kalitesi ev sinema tutkunlarını doyuracak nitelikte.

HT-D5100’ün belki de en büyük dezavantajı, HDMI girişe sahip olmaması. ARC ile kullanılan HDMI çıkışın yanına eklenebilecek olan bir HDMI girişi ile HT-D5100’ün piyasadaki en kaliteli 3D Blu-ray sistemi olması içten bile değildi. öte yandan tek bir dijital görüntü girişi olması, konsol sahiplerinin canını sıkabilir.

 

Panasonic SC-BTT370
Evinize almayı düşündüğünüz 3D Blu-ray sinema sisteminde incelik ve farklı bir şıklık arıyorsanız, bakacağınız ilk ürünlerden birisi Panasonic SC-BTT370 olmalı. Dahili iPod docking istasyonu, kompakt yapısı ve basit kurulumu sayesinde kullanıcıları kendisine çekmeyi planlayan sistem, 3D performans konusunda piyasadaki rakiplerinden hiç de geri kalır bir yana sahip değil.
   
Aksine, belki de en başarılı 3D Blu-ray oynatıcılarından birine sahip. Panasonic SC-BTT370’i kurarken, teknolojiden anlamasanız dahi zorluk yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz. Netlik ve görüntü performansı konusunda da hayli başarılı olan 3D ev sinema sistemi, ses konusunda piyasadaki ürünlerine “Ben de varım” demeyi başarıyor.
 
    Sony BDV-E380
Stil düşkünü olan kullanıcılara hitap eden Sony BDV-E380, 3D görüntü teknolojisini kompaktlık ve kullanılabilirlik ile başarılı bir şekilde birleştirmeyi başarıyor. PS3 şeklindeki görünümüyle Sony, kendi müşterilerine göz kırpmayı da ihmal etmiyor. Ekstradan satın alınabilecek olna Wi-Fi aparatı sayesinde 3D Blu-ray sistemini Wi-Fi uyumlu hale getirebilmek de mümkün oluyor. 
Bunun için ekstra para vermek zorunda kalmak ise, Sony’nin ev eğlence ürünlerindeki genel stratejisinin bir yansıması olarak düşünülebilir. İki HDMI girişe sahip olması, Sony BDV-E380’in en büyük avantajlarında nbiri. Silindirik yapıdaki hoparlörler, ses iletiminde son derece başarılı. öte yandan hoparlörlerin görünümlerindeki şıklık, kaliteleriyle paralel.

Sony BDV-E380 belki piyasadaki en yüksek ses kalitesine sahip değil. Fakat gerek fiyat/performans oranı gerekse de kullanılabilirliğiyle 3D Blu-ray sistemi sektöründe adından söz ettirmeyi başarıyor. özellikle eğer halihazırda Sony TV sahibiyseniz, ekibi tamamlamak adına Sony BDV-E380 3D Blu-ray sinema sistemine sahip olmayı düşünebilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here