Ana sayfa Haber 2K Games, yeni bir açık dünya oyunu geliştirmeye başladı!

2K Games, yeni bir açık dünya oyunu geliştirmeye başladı!

0

2K Games ekibi tarafından kurulan bir geliştiricisi stüdyosu olan Hangar 13, bugüne kadar karşımıza sadece bir video oyunu ile çıktı. Bu video oyunu da Mafia III idi. Hani şu kimsenin beğenmedi, yerden yere vurduğu oyun. İşte bu oyunu geliştiren ekip, şimdi yeni bir açık dünya oyunu geliştirmeye başladı ve bu oyunun geliştirilme sürecine Horizon: Zero Dawn geliştiricilerinden bir tanesi katıldı.

Bu sene içerisinde 2K Czech ile birleşen Hangar 13, yapılan yeni açıklamalara göre Horizon: Zero Dawn oyununun yapımcısı ve tasarımcısı olan David Ford ve Mark Norris isimlerini ekibe kattı. Zaten bu bilgi de direkt olarak ismi geçen çalışanlar tarafından doğrulandı. Peki, bu geliştirici ekibinin b geliştirdiğini nereden biliyoruz? Tabii ki şirket tarafından yayımlanan iş ilanlarına göre. Ortaya çıkan iş ilanlarına göre Mafia III geliştiricileri şu an bir tasarımcı arıyor. Bu tasarımcının açık dünya oyunlarında deneyimi olması gerekiyor ve ayrıca savaş/dövüş mekaniklerini yapmasını bilmesi gerekiyor.

Bahsi geçen bu projenin yeni bir Mafia oyunu olup, olmadığı henüz bilinmiyor fakat birçok oyuncuya göre bu yeni bir oyun serisi olacak. Zaten 2K Games ekibi de Mafia III ardından serinin 4. oyununu bu geliştirici ekibe vermek istemeyebilir. Biz bu duruma pek şaşırmayız açıkçası.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here