Ana sayfa Donanım 26x zoom’lu Pentax X-5

26x zoom’lu Pentax X-5

0

Pentax, 16 milyon piksel CMOS sensöre sahip 26x optik “süper-telefoto” zoom lensli yeni kompakt fotoğraf makinesini lanse etti. Yeni aygıt, yenilikçi teknolojisiyle dikkat çekiyor…

Pentax”ta yüksek zoom özellikli fotoğraf makinelerine bir yenisi daha eklendi. X-5 adını alan yeni modelde 26x optik zoom özelliği dikkat çekerken aygıtın sahip olduğu bu etkileyici zoom değeri, fazla kalın olmayan, şık bir dış dizayn ile birlikte sunuluyor. Ayrıca makro modunda 1cm”den çekim özelliği bulunuyor.16 milyon piksel CMOS sensörü ile yüksek çözünürlüklü fotoğraflar elde edinime olanak tanıyan Pentax X-5″in yine yüksek çözünürlüklü 3-inç LCD ekranı var. LCD ekran dışa doğru çıkıp iki yönlü hareket edebiliyor. Böylelikle zorlu fotoğraf anlarında örneğin bir nesneyi yukarıdan çekmeniz gerektiği sırada ekranı kendinize doğru çekip çok daha rahat şekilde fotoğraf çekebiliyorsunuz. ISO 100-6400 aralığında çeşitli ışık koşullarında net fotoğraf çekimine de olanak tanıyan X-5″te fotoğraflar için 12 dijital filtre efekti, otomatik çekim özelliğine ek olarak çeşitli sahne modları da bulunuyor.
 

 
30fps hızında, 1920 x 1080p çözünürlükte Full HD video kaydedebilen cihazda video kaydı sırasında efekt kullanılabiliyor. Video kaydı için, son dönem fotoğraf makinelerinde olmazsa olmazlar arasında yer alan “kırmızı renkli” video kaydı butonu bulunuyor. Video kaydı 16:9 formatında gerçekleştiriliyor. Pentax”ın son dönem DSLR ve aynasız fotoğraf makinelerinde de yer alan SR adlı sarsıntı engelleme mekanizması X-5″in teknoloji özellikleri arasında yer alıyor. Bu sayede hareketli anlarda çok daha net fotoğraf çekimi ve video kaydı gerçekleştirilebiliyor. Kalem pil ve SD kartla çalışan X-5, Eye-Fi Wi-Fi özellikli SD kartlarını da destekliyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here