Ana sayfa İnternet 22 Ağustos internet filtresine bir filtre daha!

22 Ağustos internet filtresine bir filtre daha!

0

İnternet Kurulu, 22 Ağustos”ta yürürlüğe girecek olan dört paket seçeneğini, bire indirmek istiyor

22 Ağustos”ta yürürlüğe girmesi planlanan, Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurulu”nun (BTK) İnternet filtre uygulaması,Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım”ın talimatı üzerine medyada tepkiyle karşılanan “dörtlü filtre” uygulamasında köklü değişiklikler öngören raporunu tamamladı. Zaman, İnternet Kurulu”nun, önceki gün Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu”na (BTK) sunduğu rapora ulaştı. Uzmanların ortak görüşü: Dörtlü filtre paketi teke indirilsin.
internet sansürü

İnternet Kurulu”nun sunduğu rapora göre standart ve yurtiçi paketleri kalkıyor ayrıca aile ve çocuk paketleri birleştiriliyor. Yani BTK”nın sunduğu dört farklı paket tercihi bire indiriliyor.
 

Kurul, Milli Eğitim Bakanlığı”na (MEB) da bazı önerilerde bulundu. Raporda, “çocuklarımızı internet vatandaşlığına hazırlamak için ilköğretim müfredatına zorunlu ders olarak güvenli internet, internet vatandaşlığı, e-vatandaşlık, bilgi toplumu, internette yaratıcılık ve girişimcilik gibi başlıklardan oluşacak bir ders eklenmesi kaçınılmazdır. Bu derste bir yandan çocuklarımıza internette kendileri açısından sakıncalı olabilecek hususları ve bunlardan korunma yöntemlerini öğretirken, diğer taraftan interneti maksimum fayda sağlayacak şekilde kullanmalarını öğretmek gerekecektir.” denildi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here