Ana sayfa Haber 2019 yılında Tesla Al Chip ile karşımızda olacak ?

2019 yılında Tesla Al Chip ile karşımızda olacak ?

0

Henüz geçtiğimiz aralık ayında geliştirilmekte olduğu teyit edilen Al chip ile birlikte; Tesla araçlarının otonom sürüş performansında %500 ile %2000 arasında bir artış sağlayacağı ifade ediliyor. Tam otomatik sürüş için şu anda ödeme yapmış olan mevcut Tesla sahipleri, oto pilot için donanım3 güncellemesini de ücretsiz olarak sunacaklar.

Daha önceki araçların 8 kamerasını daha da kusursuz bir şekilde bütünleştiren birleşik bir kamera ağıyla, sinir ağına büyük geliştirmeler getireceği düşünülen yazılım 9 da bu ürünle birlikte piyasaya çıkmış olacak.

 

Al Chip İle Autopilot Kullanımı Etkin Olacak Mı ?

 

Al Chip
Al Chip

 

Tesla firmasının geliştirilmiş olduğu autopilot, son derece etkileyici olacak gibi görünüyor. Ancak 2018’in sonlarında tamamen özerk olmaktan çok uzak bir araç olacağı da gelen bilgiler arasında. V9 bile, şimdiye kadar serbest bırakılmayı başaramayan navigate adlı yeni bir özellik içermesi gerekiyordu.

Otomobil konusunda yepyeni bir devrim yaratmayı başaran Tesla’nın, uzun süredir devam eden“kıyıdan kıyıya”sürüşte kendi kendine sürüş kabiliyetlerinin mevcut durumu ile ilgili de fikir sahibi olacağız.

Autopilot ile ilgili V9 yazılımı, piyasaya sürüldüğünde ve yeni bilgisayar donanımı ile birlikte belki de autopilot fikri tamamen hayata geçecek. Piyasadaki hisse değerleri bile ciddi tehlike içerisinde olan kuruluş da henüz automatik pilot konusunda net bir karara sahip değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here