Ana sayfa Haber 2019 yılında 16 farklı üretici 5G destekli akıllı telefonlarını satışa sunacak

2019 yılında 16 farklı üretici 5G destekli akıllı telefonlarını satışa sunacak

0

Qualcomm’un 5G mobil internet hızına ulaşmak için gaza basmasıyla birlikte firmalardan da hareketlenmeler görülmeye başlandı. Aralarında Sony, HTC, LG ve Xiaomi’nin de bulunduğu toplam 16 akıllı telefon üreticisi 2019 yılında 5G ağ standardına uyumlu akıllı telefonlarını piyasaya sunacaklar.

Qualcomm’un Snapdragon X50 modemi ile ulaşılacak olan 5G bağlantı hızları, 2019 yılında üreticiler tarafından halka sunulacak. Büyük firmaların katıldığı konferansta eksik olan tek firma diyebileceğimiz Apple, Qualcomm ile ilişkisini yakın zamanda kesecek gibi görünüyor. Apple dışında, Samsung ise Qualcomm ile ortaklığını sürdürdüğünü belirten bir anlaşmayı daha önce imzalamıştı bile. Asus, Fujitsu, HMD Global, HTC, LG, Oppo, Sharp, Sony, vivo, Xiaomi ve ZTE’nin 2019’da Qualcomm modem ile çalışan 5G uyumlu akıllı telefonları hayatımıza giriş yapacak.

Qualcomm tarafından yapılan bir basın konferansında ise China Mobile, Orange, SK Telecom, Verizon ve Vodafone gibi dev operatörlerin 5G testlerine başlayarak 2019 yılında genel kullanıma altyapılarını hazırlayacakları belirtildi. Kısa bir süre sonra gerçekleşecek MWC 2018 fuarında Snapdragon X50 ile hız gösterisi yapacak olan Qualcomm, birkaç gigabitlik indirme hızlarına ulaşacağını ifade ediyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here