Ana sayfa Haber 2019 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri Başlıyor!

2019 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri Başlıyor!

2019 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’nin yetenekli yerel fotoğrafçıları global izleyici kitlesine tanıtan “Türkiye Ulusal Ödülü” başvuruları kabul etmeye başladı. Açıklanan 2019 jürisinde fotoğrafçılık sektörünün dört bir yanından uzmanlar yer alıyor.

0

Dünya Fotoğraf Organizasyonu, yetenekli yerel fotoğrafçıları global izleyici kitlesine tanıtan “Ulusal Ödül” başvurularını kabul etmeye başladı. Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’nin uzun süredir bir parçası olan Ulusal Ödüller, 50’yi aşkın ülkede her düzeyden katılımcıya uluslararası ölçekte bilinen bir yarışmada kabul görmek gibi eşsiz bir fırsat sunuyor.

Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’nin 10 “Açık” kategorisinden birine Türkiye’den katılan fotoğrafçılar, otomatik olarak “Türkiye Ulusal Ödülü”nde değerlendirmeye alınacaklar. Jüri üyeleri Mimari, Kültür, Kreatif, Hareket, Manzara, Doğal Dünya & Vahşi Yaşam, Portre, Natürmort, Sokak ve Seyahat fotoğrafçılığından oluşan 10 kategorideki fotoğrafları değerlendirecek.

12. yılını kutlayan Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri, son 12 ay içinde çekilen çağdaş fotoğrafçılığın en iyi örneklerini bekliyor. Ödüllere katılım www.worldphoto.org/swpaadresinden ücretsiz olarak yapılabiliyor. Ödüllerde kazanan ve kısa listeye kalan fotoğrafçılar, nakit ödüller, Sony’den en son dijital görüntüleme ekipmanları ve global sergilerde yer almanın yanı sıra dünya çapında üne kavuşacaklar. Ulusal Ödülü’nü kazananlar Nisan 2019’da Londra’daki Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri sergisinde yer alacak.

Ödüllerde değerlendirmeyi müzeler, yayıncılık, medya ve festival dünyalarından fotoğraf sektörünün uzman isimlerinden oluşan önde gelen bir uluslararası jüri yapacak. “Açık”, “Gençlik” ve “Ulusal” Ödüllerde Jüri Başkanlığını, Saatchi Saatchi & Prodigious (Birleşik Krallık) Fotoğraf Direktörü & Sanat Prodüksiyonu Başkanı Rebecca McClelland yapacak. Tüm jüri üyeleri hakkında bilgi için: https://www.worldphoto.org/sony-world-photography-awards/judges

Teslim tarihleri ve duyurular

2019 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri kapanış tarihleri:

  • 30 Kasım 2018 (Türkiye saati ile 15.00) – Öğrenci yarışması
  • 4 Ocak 2019 (Türkiye saati ile 15.00) – “Açık”, “Gençlik” ve “Ulusal Ödül” yarışmaları
  • 11 Ocak 2019 (Türkiye saati ile 15.00) – Profesyonel yarışma

Ödüllerde “Açık” ve “Gençlik” kısa listesi, 5 Şubat 2019’da; “Açık” ve “Ulusal Ödül” kazananları 26 Şubat 2019 tarihinde ilan edilecek. “Profesyonel” ve “Öğrenci” yarışmalarının kısa listesi, 2 Nisan 2019 tarihinde; “Yılın Fotoğrafçısı”, “Genel Açık”, “Öğrenci”, “Gençlik” ve “Profesyonel” kategorilerinde kazanan isimler ise 17 Nisan 2019 tarihinde duyurulacak.

Daha Fazla Fikir Almanız İçin;

2018 SONY DÜNYA FOTOĞRAF ÖDÜLLERİ YARIŞMALARI & KATEGORİLERİ – tüm kategori tanımlamalarına buradan erişebilirsiniz

  • Profesyonel – Portföy üzerinden değerlendirilir.
  • Açık – Tek bir fotoğraf üzerinden değerlendirilir.
  • Gençlik – Yaşları 12-19 arası değişen fotoğrafçılar için, “Çeşitlilik” teması doğrultusunda çekilecek tek bir fotoğraf üzerinden değerlendirilir.
  • Öğrenci – Fotoğrafçılık çalışan tüm fotoğrafçılar için, “Evrim” teması doğrultusunda çekilen fotoğraf portföyü üzerinden değerlendirilir. Kısa listeye kalan fotoğrafçılar daha sonra ikinci bir tema doğrultusunda yeni bir fotoğraf serisi sunarlar.
  • Ulusal Ödüller – 50’yi aşkın ülkede yetenekli yerel fotoğrafçılar, tek bir fotoğraf üzerinden kutlanıyor

Kategoriler: Mimari / Kısa / Kreatif / Keşif / Belgesel / Manzara / Doğal Dünya & Vahşi Yaşam / Portre / Spor / Natürmort

Kategoriler: Mimari / Kültür (Culture Trip tarafından desteklenmektedir) / Kreatif / Hareket / Manzara / Doğal Dünya & Vahşi Yaşam / Portre / Natürmort / Sokak Fotoğrafçılığı / Seyahat (Eurostar tarafından desteklenmektedir)


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here