Ana sayfa Makale 2018’in iPad Pro Oyunları

2018’in iPad Pro Oyunları

iPad’lerde oyun oynarken başka yerde yaşayamayacağınız özgürlüğün keyfini sürün. İşte keyifle oynayabileceğiniz mobil oyunlardan bir seçme.

1

En iyi video oyun konsolları bile, iPad Pro ile aynı özgürlük ve güç kombinasyonunu sunmaz. Mevcut oyunların büyük kütüphanesine ek olarak (çoğunu sadece birkaç dakika içinde indirebilirsiniz), mükemmel dokunmatik kontroller ve her yerde, her zaman oynama yeteneği ile büyük, güzel bir ekrana sahip oluyorsunuz. En iyi iPad Pro oyunları tüm bu avantajlardan yararlanırken, oyuncuların konsol ve PC oyunlarının fiyatının çok altında bir fiyatla genellikle harika oyunların tadını çıkarmasını sağlıyorlar.

PUBG Mobile

iPad Pro’nuzda bazı çekim kargaşalarına hazır mısınız? Uzak bir adaya paraşütle atlayın ve bu Battle Royale’den kimin hayatta kalacağını ve en büyük övünme haklarını saklı tutarak 99 diğer oyuncuyla mücadele edin. İşe yarayacak bir sürü ganimet, gemi dolusu silah ve araç bolluğu var. Yukarı çıkın, düşmanlarınızı acımasızca avlayın ve öldürmemeye çalışın. Kontrollere alışmak biraz zaman alır ve bir tablette veya telefonda oynanabilir hale getirmek için bazı basitleştirmeler var, ancak hata yapmayın. iPad Pro, alandaki düşmanları seçip onları yere düşürme şansınızı artıran ekstra ekran alanıyla görsellerin ve sesin çoğunu oluşturuyor.

Asphalt 8: Airborne

Dışardan bakıldığında Airborne diğer yarış oyunlarına benziyor, fakat işlemciye ya da online oyunculara karşı yarışırken, strateji ve saf bir şansın karışımını kullanıyorsunuz. Her yarışta, yarışı kazanma şansınızı yaratacak veya kıracak gizli kısayollar ve uçuk rampalar sunuluyor. Airborne, uçukluğu benimsiyor ve iPad’inizde canlı renkler sunarken, siz 30m’lik bir rampadan aşağıya sürüklenirken, en iyi Hızlı ve Öfkeli filmi bile size sıkıcı görünecektir. Bu çaptaki oyunların çoğu gibi, Airborne da tablette çok fazla yer kaplar, bu yüzden iPad’iniz oldukça doluysa, bir bölümünü temizlemek gerekebilir.

Samorost 3

Donanımın sınırlarını zorlayan iPad Pro oyunlarını oynamak eğlenceli olduğu için, bazen basit bir bulmaca macerası ödüllendirici olabilir, Samorost 3 gibi. Gnome karakteri olarak, evinizde bir gün ortaya çıkan büyülü bir flütün arkasındaki gizemi ve tehlikeleri keşfetmek için evreni kapsayan bir yolculuğa çıkıyorsunuz. İşaretle-ve-tıkla oyunu bulmaca ağırlıklı bir oyun ve sonraki adımda ne yapacağınızı anlamak biraz zaman alabilir. Bu, bazıları için sinir bozucu olabilir, ancak bir süreliğine bir yerde takılıp kalmayı çok fazla kafaya takmayın, çünkü Samorost’ta resimler çok güzel ve bakmaya değer.

Fallout Shelter

Fallout 4’ün piyasaya sürülmesinden önce, Bethesda aynı temaya sahip bir mobil oyun çıkardı: Fallout Shelter. İçinde yeni maceracıları toplayıp bir topluluk yaratmaya ve sakinlerini canlı tutmak için kaynakları dengelemeye çalışıyorsunuz. Vatandaşlarınızın istatistiklerinin doğru oda tipiyle eşleştirilmesi, üretiminizi artıracaktır, ancak bir baskın veya yangın durumunda her şeyi dikkatli bir şekilde yönetmeniz gerekir. Küçük komik dokunuşlar ve diyaloglar, Fallout evrenini hoş bir hale getiriyor ve oyun, otobüste veya trende biraz zaman geçirmek isteyenler için mükemmel.

SimCity Buildit

SimCity BuildIt bir süredir iOS’ta da oynanıyor ve iPhone üzerinde oynanabilir olsa da, iPad’de oynaması her zaman daha keyifli. Şimdi, iPad Pro’nun geniş ekranı, özellikle oyunun kontrol sistemi 3 boyutlu binaları sıkıştırmak, yakınlaştırmak ve döndürmekle ilgili olduğu için bu adımı daha da ileriye taşıyor. SimCity serisinin hayranları, büyük metropol merkezler inşa etmekten keyif alırlar ve oyun, yangın departmanları, karakollar ve şehir hizmetleri gibi yeni gereksinimler getirerek bazı şeyleri yeniliyor. Grafikler, sürpriz olacak ve sizi etkileyecek pek çok küçük dokunuşla mükemmel düzeyde. Ayrıca bol miktarda uygulama içi satın alma işlemi de var.

Hitman Go

AAA seviyesindeki bir oyunu cep telefonu oyunu olarak sunmayı, para kaynağı yaratmak olarak düşünebilirsiniz, ama Hitman Go bunu doğru bir şekilde yapıyor çünkü oyunun stratejisinin özünü canlı tutuyor. Hitman Go, genişleyen, kavisli parçaları ve bazı yeni Hitman oyunlarına bela olan strateji oyununun üzerindeki aksiyonları bir araya getirerek, bir masa oyunu oluşturuyor. Bir masa oyunu gibi, korumaları atlatıp hedefinizi öldürdüğünüz her seferinde bir tur atıyorsunuz. Minimalist yaklaşımıyla bile, Hitman Go harika görünüyor ve kendinizi büyük bütçeli bir Hitman oyununda hissediyorsunuz. Oyun, hata yaparak öğrenmek zorunda olduğunuz anlamda favori indie oyunu Hotline Miami ile bir çok benzerliğe sahip, bu yüzden aynı seviyenin çok tekrarı var. Bazıları için eğlenceli olmayabilir, ancak başarılı olduğunuzda sıkı çalışmanızın karşılığını kesinlikle görüyorsunuz.

Hidden Folks

Birçoğumuz, okuyucuların, insanlara ve nesnelere hitap eden iki sayfalık çizimlerde, sadece adı olan karakteri ve nihayetinde diğer karakterleri bulmalarını sağlayan görevleri içeren Where’s Waldo serisi gibi kitaplara aşinayızdır. Hidden Folks aynı fikri alıyor ve onu çağdaş bir izleyici kitlesi için değiştiriyor, oyunu daha çekici hale getirmek için tonlarca harika ses efekti ve yanıt veren animasyonlar eklemiş. Örneğin, bir portre bir tavuk bulmanızı gerektiriyor; karnında bir çıkıntı olan bir yılana dokunuyorsunuz ve bir kuş cıvıldıyor. Daha sonraki seviyelerde karmaşıklık artıyor, en deneyimli Waldo oyuncularını bile zor bir meydan okuma bekliyor.

Bloons Tower Defense 5

Bloons oynamış olsaydınız, yol boyunca eklenen engeller ve değiştiricilerle birlikte gittikçe zorlaşan yapılarda balonları patlatmak için dartlar kullandığınız böyle bir oyunun bağımlısı olabilirdiniz. Bloons TD 5, aynı konsepti kule savunma türüne uyguluyor, bu da balonların bir yol boyunca gidecekleri bir oyuna neden oluyor ve oyuncuların onları vurmak için farklı tipte kuleler inşa etmesi gerekiyor. Oyun birkaç farklı mod ve zorluk seviyesi sunuyor, böylece hem daha yeni hem de daha deneyimli oyuncular kendilerine göre zorluk derecelerini seçebiliyorlar. Bazı şeyleri daha eğlenceli hale getirmek için bir dizi “gizli ajan” ile birlikte seçim yapabileceğiniz 18 yükseltilebilir kule var. Kule savunma oyunlarını seviyorsanız, bu sizin için harika bir oyun.

 

Slayaway Camp

Slayaway Camp, klasik korku öykünmelerini çeşitli strateji unsurlarıyla birleştiren ve iOS için en yaratıcı ve orijinal oyun deneyimlerinden biri olan benzersiz bir oyun. Başlangıçta PC için tasarlanmış ve cep telefonuna taşınan oyunun taktiği ve ızgara tabanlı oyun ortamı bir iPad Pro’nun büyük ekranında en iyi şekilde çalışıyor, böylece ortamınızı daha iyi gözlemleyebiliyor ve bilinçli seçimler yapabiliyorsunuz. İçinde bir seri katilin kontrolünü ele geçirecek ve masum seyircilerle dolu bir dizi seviyeden geçeceksiniz Slayaway Camp, bir engele ya da birini öldürene kadar seçtiğiniz yönde ilerlemeye devam edeceğiniz hareketli bir bulmacadır. Ancak, dikkatli olun: Oyun, oldukça korkunç ve genç kullanıcılara yönelik değil.


Bu yazı, iPad Mag dergisinden alınmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here