Ana sayfa Haber 2018’in En Seçkin 100 Uygulaması

2018’in En Seçkin 100 Uygulaması

2018’i bitirirken, bu yıl çeşitli kategorilerde yıldızı parlayan uygulamaların arasından sizin için bir seçme yaptık.

0

Apple’ın iPhone’u dünyanın en popüler akıllı telefonu ve onun bir kullanıcısıysanız ondan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak isteriz. Telefonunuz şu günlerde neredeyse her şeyden yararlanabilir ve bazı uygulamalar diğerlerinin üzerinde yükseliyorlar.

Android işletim sistemi uygulamalarını içeren Google Play Store’da da ayrıca 2.6 milyon uygulama mevcut. Mevcut pek çok uygulama arasından hangisinin indirmeye değer olduğunu belirlemek zor olabilir. Korkmayın, hem iPhone hem de Android kullanıcıları için her kategoriden 2018’in en iyi 100 uygulamasını sizin için belirledik.

Browser uygulamaları

Dolphin

Ücretsiz – Android, iOS

Temiz, sekmeli bir browser olan Dolphin, mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunuyor ve neredeyse bir mobil cihazda olduğunuzu size unutturuyor. Dolphin sağlam ayarların yanı sıra, Evernote ve LastPass gibi servislerle de sıkı bir entegrasyonu destekler. En sevilen özelliği, her zaman verimli olamayabilecek ama kesinlikle kullanım için uygun olan hareketlerle kullanımıdır. Dolphin ayrıca, reklam engelleme ve Flash desteğini de entegre etti. Sadece ihtiyacınız olduğunda Flash’ı etkinleştirmeniz gerektiğini unutmayın.

Firefox

Ücretsiz- Android, iOS

Firefox oldukça hızlı ve kullanımı eğlenceli bir tasarıma sahip. Quantum güncellemesi her şeyi daha iyi yaptı. Mozilla, verilerinizi toplamama konusunda da önemli bir özelliğe sahip. Uygulamanın bilgilerinizi reklamverenlerden koruma seçeneği ve özel bir modu da dahil olmak üzere, tam güvenlik ayarları tamamlayıcısı ile birlikte geldiğini görmekten memnuniyet duyduk. Masaüstü sürümü gibi, mobil sürümü de güçlü bir eklenti seçeneğine, mükemmel sekme yönetimine, yer imleri için dinamik bir başlangıç sayfasına ve en son haber başlıklarına sahip.

Firefox Focus

Ücretsiz – Android, iOS

Firefox Focus,internette gezinmenizi izlemiyor ve uygulamayı terk ettiğinizde geçmişinizi siliyor. Hatta bir sitedeki tüm reklamları ve izleyicileri yok ediyor, böylece sayfalar çok hızlı yükleniyor ve çoğu ödeme duvarı ve makale sınırını bir şekilde atlatıyorsunuz. Minimalist açılış sayfası ve parlak renk şeması da kullanımı keyifli hale getiriyor. Gizliliğinize önem veriyorsanız kendinize bir iyilik yapın ve bu browser’ı default olarak ayarlayın.

Opera

Ücretsiz- Android

Chrome ve Firefox kadar popüler olmasa da, Opera da Android’de yetenekli bir browser’dır. Şık bir tasarım ile, yerleşik bir haber portalı ve Opera mobil uygulama mağazası gibi özelliklerle web içeriği için bir geçit olmayı hedefliyor. Opera, özel sıkıştırma araçları ve reklam engelleme yazılımı ile veri tarifenizde de kolaylık sağlar. Tarayıcınızı gizli tutmak istiyorsanız, Opera özel bir browser modu sunar.

Google Chrome

Ücretsiz – Android, iOS

Google Chrome, Windows ve Android cihazlar için kullanılabilen en iyi tarayıcı uygulamalarından biridir. Google’ın ünlü tarayıcısı iOS cihazlar için de kullanılabilir. Yakın zamanda açtığınız sekmelere, yer işaretlerine ve favorilere farklı cihazlarda Gmail kimliğinizle oturum açarak erişebilirsiniz. Sadece olağanüstü platformlar arası desteği ile değil, aynı zamanda kesintisiz bir gezinme özelliği ile de popüler bir browser.

Opera Mini

Ücretsiz – Android, iOS

Opera Mini, farklı bant genişliklerinde kusursuz çalışabilen hafif bir web tarayıcısı uygulamasıdır. Opera Mini’de sayfa yükleme hızı yüksektir ve sıkıştırma işlevi, veri kullanımınızı azaltmanıza yardımcı olur.

Puffin

Ücretsiz – Android, iOS

Puffin Web Tarayıcı uygulaması, bu listedeki diğer tarayıcılardan farklı olarak hızlı bir web tarama uygulamasıdır. Uygulamanın sıkıştırma işlevi, sayfa yükleme süresini minimumda tutacak şekilde oldukça verimlidir. Puffin web tarayıcısı, Adobe Flash içeren sayfaları destekler. Uygulamanın en son sürümü, sunucu bağlantı süresini kısalttığı için daha az bant genişliğine sahip ağlar için çok önemlidir.

İletişim Uygulamaları

Facebook Messenger

Ücretsiz – Android, iOS

Çoğu mobil messenger’ın sorunu, arkadaşlarınızı kaydolmaya ikna etmektir. Ancak, büyük olasılıkla tanıdığınız çoğu insan zaten Facebook’ta. Bu kullanışlı, Facebook Messenger uygulaması harika. Basit, temiz ve kolayca sesli ve görüntülü çağrıları yönetir. Ama en iyi yanı her zaman muhteşem çıkartmaları olacaktır.

Linkedin

Ücretsiz – Android, iOS

Çoğu insan, muhtemelen yalnızca umutsuzluk dönemlerinde ziyaret edilen bir hizmet olarak LinkedIn’e aşinadır; özellikle işten atıldıktan sonra ya da ofiste bir gün sonra. LinkedIn uygulaması her gün kontrol ettiğiniz LinkedIn web servisinin bir benzeri olmayı hedeflemektedir. Elbette iş deneyiminizi gösteren tüm önemli profil sayfaları ve ağ oluşturma için kullanışlı araçlar var, ancak hizmet artık ziyaretçi ölçütlerini ve kesinlikle daha fazla sosyal bir his vermek için bir haber kaynağını da içeriyor. Ayrıca bazen aradığınız bir iş adamıyla sohbet etmenin tek yolu bu. Yetişkinler için Facebook gibi düşünülebilir.

Snapchat

Ücretsiz – Android, iOS

İlk başta Snapchat, havalılar ve gençler ile popüler oldu ve herkese son derece şaşırtıcı gelecek şekilde biraz tehlikeliydi. Snapchat ile, bir veya birkaç arkadaşınızla hızlıca fotoğraf çekip paylaşabilirsiniz. Uygulama ayrıca sesli ve görüntülü aramanın yanı sıra video paylaşımını da destekliyor. Çevrenizdeki dünyayı paylaşmanın eğlenceli ve geçici bir yolu. Yeni güncellemeler hizmeti daha kolay hale getiriyor, eski paylaşımları kurtarmanıza ve devam eden genel hikayeler oluşturmanıza olanak tanıyor. Daha fazla değişirse Facebook’a daha çok benzeyebilir.

Signal Private Messenger

Ücretsiz – Android, iOS

Güvenlik ve gizliliğe önem veren bir sürü uygulama var, ama Signal insanların endişelenmesine gerek kalmadan kolayca iletişim kurmaları amacıyla sıfırdan oluşturuldu. Signal uygulaması, şifreli aramalar ve mesajlar göndermek ve almak için eksiksiz ve SMS istemcisinin yerini alabilecek bir uygulama. Yakın zamanda yapılan bir güncelleme, uygulamanın görünümünü büyük ölçüde geliştirdi. Böylece, güvenlik ve kullanılabilirliğin birbiri ile çelişmemesi gerektiğini kanıtladı.

Twitter Periscope

Ücretsiz – Android, iOS

Canlı video akışı, masaüstü bilgisayarlarda bile gerçekten sıkıntılıdır. Ancak Meerkat ve Periscope gibi uygulamalar tüm bunları değiştirdi. Periscope Twitter’ın avantajına sahip, video paylaşmanızı ve diğer kullanıcılarla kolayca sohbet etmenizi sağlıyor. Hepsinden iyisi, Periscopes’larınızı daha sonra görüntülemek için kaydediyor. Periscope çok eğlenceli, ancak Facebook uygulamasının canlı video akışı ile sert bir rekabetle karşılaştı.

Whatsapp Messenger

Ücretsiz – Android, iOS

Messenger uygulamalarıyla dolu bir dünyada WhatsApp en başarılılar arasında. Büyük ve özel bir kullanıcı tabanına sahip. Buna, kullanıcıların sohbetlerini masaüstüne almalarını sağlayan entegre bir web sürümü ekleyin. Son zamanlarda, bu uygulama Signal’in arkasındaki fikir tarafından sağlanan şifrelenmiş mesajlaşma ile desteklendi. En büyük güvenli mesajlaşma servisi olabilir.

Wickr Me

Ücretsiz – Android, iOS

Bazen en güvenli mesaj, var olmayan bir mesajdır. Medya mesajlarını bile işleyen tamamen şifrelenmiş güvenli bir mesajlaşma servisi olan Wickr Me’nin ardındaki düşünce bu. Her mesaj için bir yaşam süresi ayarlamanız ve özel mesajlarınızın gizli kalmasını sağlamanız gerekir, Snapchat mesajlarında olduğu gibi.

Yiyecek içecek uygulamaları

Cookpad

Ücretsiz – Android, iOS

Cookpad sizi canlı bir yemek tarifleri dizisine bağlar. En sevdiğiniz tarifleri kolayca ekleyin, alışveriş listelerini yönetin ve zaten sevdiklerinize dayanarak yeni tarifler bulun. Kullanmaya başladıktan sonra, yemek için daha az bahaneniz olacak.

Seamless

Ücretsiz – Android, iOS

Yemek siparişi için eski kötü günleri hatırlıyor musunuz? Paket servis menülerine, yer bilgisine, paraya ve siparişinizi alan kişinin doğru aldığına emin olmanız gerekirdi. Seamless, tüm bunlarla ilgileniyor, hatta telefonunuzdan kredi kartı ile ödeme yapmanıza izin veriyor. Tek dezavantajı, her yerde mevcut değil, ancak çıktıklarından bu yana yelpazeyi oldukça genişletmişler.

Untappd

Ücretsiz – Android, iOS

Untappd, değerlendirme ve tatma notları ile birlikte denediğiniz her bir içkiyi kaydetmenize yardımcı olur. Artık daha önce sahip olduklarınızı hatırlamaya çalışmak için bir içki listesine bakmaya gerek yok. Uygulama ayrıca yeni keşifler ve geniş bir bira listesi için sizi yönlendirebileceği canlı bir bira içenler topluluğuna sahip. Ayrıca, bulunduğunuz yerin yakınındaki favori içkileri bulmak için kullanışlı bir uygulama. Mükemmel olmasa da, bira hakkındaki düşüncelerinizi değiştirebilir.

Yelp

Ücretsiz – Android, iOS

Kalabalık kaynaklı incelemelere biraz şüpheli yaklaşabilirsiniz, ancak Yelp size, insanların bir bar, restoran ya da para harcadığınız yer hakkında düşündüklerinden çok daha fazlasını sunabilir. Birçok konum için çalışma saatlerini, iletişim bilgilerini ve menüleri listeler ve çevrenizde veya yeni bir şehirde mükemmel bir yer bulmanızı kolaylaştırır.

Urbanspoon

Ücretsiz – Android, iOS

Uygulama restoranları sınıflandırmak için üç faktör kullanıyor: bölge, mutfak türü ve fiyat. UrbanSpoon bu üç faktörü bir slot makinesi gibi yuvalara yerleştiriyor. Telefonu salladığınızda uygulama üç kolonu döndürüyor. Kolonlar durduğunda, uygulama bu kriterleri karşılayan restoranlar için arama yapıyor. Sonuçlar sizi, restoranın telefon numarasını, adresini ve kullanıcı yorumlarını veren bir sayfaya götürüyor. Sonuçları beğenmediniz mi? O zaman telefonu tekrar sallayın.

Epicurious

Ücretsiz – Android, iOS

Bazı insanlar yemek yapmayı dışarıda yemek yemek kadar eğlenceli buluyor (hatta bazıları bunu daha da eğlenceli buluyor.) İster bir şef olun, isterse sadece su kaynatmayı bilin, tam bir menüyü planlamanıza yardımcı olması için Epicurious uygulamasını kullanabilirsiniz. Ücretsiz uygulama, kullanıcılara Epicurious.com’da bulunan binlerce tarife erişme olanağı sağlıyor.

VegOut

Ücretsiz – Android, iOS

Bazen partinizdeki herkesin yemek yiyebileceği bir yer bulmak zor olur. Vejetaryenler ve veganlar, dışarıda yemek yemenin ne kadar zor olduğunu bilirler. VegOut uygulaması, vejeteryanların ve veganların diyet kısıtlamalarını göz önüne alarak bir yer bulmalarına yardımcı olabilir.

Sağlık ve fitness uygulamaları

Clue

Ücretsiz – Android, iOS

Clue, kadınların adet dönemlerini takip etmek ve bir sonrakinin ne zaman gerçekleşeceğini tahmin etmek için kullanabilecekleri, güzel bir tasarıma sahip basit bir uygulama. Döngünüzle ilgili girdiğiniz verileri (ve diğer faktörleri) kullanarak, uygulamayı hamilelik için ya da sadece döngünüzü izlemek için kullanabilirsiniz. Hatırlatıcılar ve kullanışlı bir takvim aracı, günlerin tahmin edilmesine yardımcı olabilir.

Fitbit

Ücretsiz – Android, iOS

Fitbit’i popüler fitness takipçilerinden biliyor olabilirsiniz, ancak bu cihazlara güç veren uygulama da kendi başına iyi çalışır. Sadece akıllı telefonunuzu kullanarak (minimum donanım gereksinimlerini karşıladığınızı varsayarsak), bu fitness uygulaması günlük hedeflere ulaşmanıza yardımcı olacak adımları ve günlük etkinlikleri sayabilir. Sosyal özellikleri de var, yani arkadaşlarınızla rekabet edebilirsiniz.

My Asics Runkeeper

Ücretsiz – Android, iOS

Koşu uygulamalarının çoğu, eğitim programlarına erişmek için sizden iyi bir para talep eder. My Asics Runkeeper’da durum böyle değil. Bu uygulama, hem iPhone hem de Android için, 5K, 10K, 5 mil, 10 mil, yarı maraton veya maraton koşusu için planlar hazırlıyor. Ayrıca sabit bir program da değil. Bunun yerine, uygulama, çalışan verilerinizi temel alarak planınızı ayarlar. Bu uygulama sizi koltuğunuzdan kaldırıp zafere giden yola taşır.

MyFitnessPal

Ücretsiz – Android, iOS

Bu kalori sayacı ve egzersiz izleyicisi, eski moda bir şekilde kilo kaybetmenize yardımcı olmayı hedefliyor – aldığınızdan daha fazla kaloriyi harcatarak. Akıllı tasarımı ve geniş bir gıda kütüphanesi sayesinde, aldığınız kalorileri ve bir egzersiz yaparken yaktığınız kalori miktarını hızlı bir şekilde kaydediyor. Bir barkod tarayıcısı, antrenman sonrası atıştırmayı kaydetmeyi daha da kolaylaştırır. Bu fitness uygulaması diğer benzer uygulamalarla da iyi bir performans sergiliyor, böylece verileriniz yalnızca tek bir yere bağlı kalmayacak. MyFitnessPal size bir egzersiz programı vermez, ancak alışkanlıklarınızı daha iyi anlamanızı sağlayabilir.

Runtastic PRO

$4.99 – Android, iOS

Runtastic PRO, favori koşu rotalarınızı izlemekten çok daha fazlasını yapabilir. Bu mükemmel fitness uygulaması, faydalı her türlü verinin kaydını tutar ve onları gelecekteki gezileri planlamanıza yardımcı olacak bilgi açısından zengin haritalara döndürebilir. Aynı zamanda kesintisiz bir antrenman deneyimi için tamamen entegre bir müzik çalara sahiptir. Bisiklet ve yürüyüş için de kullanın.

Aaptiv

Android, iOS

Grup fitness derslerini seviyorsanız, Aaptiv tam size göre. Sadece ses uygulaması, telefonunuzda stüdyo seviyesinde bulabileceğiniz yüksek seviyeli eğitmenlere erişmenizi sağlıyor.

20 üst düzey eğitmen tarafından yönetilen 12 kategoride 2.500’ün üzerinde benzersiz oturum arasından seçim yapabilirsiniz, bu yüzden bir antrenmanı asla tekrarlamayacaksınız. İhtiyacınız olan tek şey, talimatları duymak için kulaklıktır.

ClassPass

Android, iOS

ClassPass, kullanıcılarının hayal edebilecekleri her türlü fitness sınıfını denemelerine olanak tanıyan bir hizmet olarak başladı, ancak tam teşekküllü bir egzersiz platformuna dönüştü.

ClassPass Live artık abonelere sınırsız ev içi HIIT antrenmanları sunuyor, bu da bir Chromecast cihazından doğrudan TV setinize aktarılabiliyor.

Müzik & Podcast uygulamaları

Anchor

Ücretsiz – Android, iOS

Kendi podcast’inizi kaydetmek istiyorsanız, Anchor muhtemelen bunu yapmanın en kolay yollarından biridir. Bu uygulama kendiniz veya arkadaşlarınızla kayıt yapmanıza ve tüm podcast bölümlerini tamamen telefonunuzda oluşturmanıza olanak tanır. Anchor, uygulamadaki her klibi mükemmelleştirmek için bazı temel ses düzenleme araçlarını bile uygular. Son zamanlarda servis, platformdaki içerik oluşturucular için bir para kazanma programını duyurdu.

Apple Music

Ücretsiz – Android, iOS

Android geliştirmeye karşı Apple’ın ilk ataklarından biri olarak görünen Apple Music, şirketin etkileyici müzik kataloğunu Android’e taşıyor. Uygulama, Apple’ın abonelik tabanlı akan medya servisi etrafında oluşturulmuş. Bu program, her gün $9,99’a müzik dinleyebileceğiniz veya öğrenciler için yalnızca $4,99 değerinde müzik dinleme olanağı sunmaktadır.

Bandcamp

Ücretsiz – Android, iOS

Hem gelecek vaat eden hem de köklü hareketlerle dolu olan Bandcamp, var olan en heyecan verici müzik marketlerinden biridir. Uygulama ilk başta Bandcamp’da satın aldığınız akan medya şarkıları etrafında oluşturuldu, ancak şimdi dijital ve fiziksel grup alışverişi için bir tek noktadan alışveriş mağazası niteliğinde. Parmağınızı müziğin nabzında tutmak istiyorsanız, bu önemli bir uygulamadır.

BlackPlayer

Ücretsiz – Android, iOS

Akan medya servisleri oldukça rağbet görüyor, ancak yine de müziği yerel tutarsanız BlackPlayer dikkatinizi çekecektir. Neyi dinleyeceğimize karar verene kadar, kitaplığınızda nadiren çalınan parçaların 10 saniyelik önizlemelerini sürekli olarak karıştırmanızı sağlayan Keşif seçeneğini beğendik. Ayrıca yerleşik bir etiket düzenleyici ve düğme stilleri, yazı tipleri, temalar ve şimdi de bildirimler için özelleştirme seçenekleri bulunuyor.

Eventbrite

Ücretsiz – Android, iOS

Bir etkinlik Facebook’ta düzenlenmiyorsa, muhtemelen Eventbrite ile gerçekleştiriliyordur. Bu servis, davetleri, RSVP’leri ve hatta bilet alımını yönetmeyi kolaylaştırıyor. Katılımcılar, katılmayı planlanladıkları etkinlikler hakkında kullanışlı hatırlatmalar alıyor, organizatörler konuk listelerini görebiliyorlar. Özellikle Eventbrite’in QR kodları oluşturabilmesini, etkinlik kontrolü yapmasını çok beğendik.

Pocket Casts

$3,99 – Android, iOS

Android podcast’lerle uğraştı, ama Pocket Casts yardım etmek için burada. Bu son derece özelleştirilebilir uygulama, en sevdiğiniz oyuncuların bir bölümü için harika ve aynı zamanda farklı cihazlar arasında da senkronize olabiliyor, böylece bıraktığınız yerden hemen başlayabilirsiniz. Şimdi dinlemeye başlama zamanı.

Slacker Radio

Aylık $9.99 – Android, iOS

Pandora dünyaya akan medya radyosunu tanıtmış olsa da, Slacker Radio bunu daha ileri taşıdı. Slacker’in hoşunuza gideceğini düşündüğü şeyleri dinleyebilir veya insanlar tarafından oluşturulmuş kanallardan ve oynatma listelerinden birini deneyebilirsiniz. Ayrıca Yacht Rock gibi belirli zevklere ve ruh hallerine hitap eden çok özel çalma listelerine de sahip. Henüz Slacker Radio’ya abone olmaya hazır değilseniz, ücretsiz sürümünü deneyebilirsiniz.

Verimlilik uygulamaları

Any.do

Ücretsiz – Android, iOS

Aslında, Any.do bir liste yöneticisidir. Bir alışveriş listesini hızlı bir şekilde oluşturabilir ve cihazlarınız arasında senkronize edebilir ve hatta listeyi başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Uygulama ayrıca, bir görev yöneticisi olarak ikiye katlanarak, yapılması gerekenlerin üzerine çıkmanızı sağlar. Bu çok yetenekli uygulama birçok özelliği barındırıyor, ancak özellikle günlük planlarınızı çok kısa bir sürede gözden geçirmenizi sağlayan ve isteyen Any.do Moment adlı özelliği çok iyi. Listeler bir şeydir, ancak iyi bir üretkenlik alışkanlığı oluşturmak oldukça farklıdır.

Evernote

Ücretsiz – Android, iOS

Evernote’u kullanmaya başladığınızda, bu not alma uygulaması hemen hemen her şeyi organize etmek için güçlü bir araç haline gelir. Notlar, metin, resim, ses veya bunların bir karışımı gibi herhangi bir şey olabilir ve not defterlerinde düzenlenebilir. Uygulamanın öldürücü özelliklerinden biri, görüntülerde metinlerin aranabilir olmasını sağlayan optik karakter tanımadır. Bulut depolama, bir projenin küçük parçalarını bitmiş bir taslak haline getirmek için mükemmel bir araç haline getirebilir.

IFTTT

Ücretsiz – Android, iOS

“Eğer bu ise, o zaman şu” anlamına gelen IFTTT, herhangi bir kodlama deneyimi olmadan çeşitli online servisler ve cihazlar arasında özel bir otomasyon oluşturmanıza yardımcı olur. Mobil uygulama, bu Applet’leri (önceden reçete olarak adlandırılırlardı) kendi başınıza ayarlamanızı veya topluluk tarafından oluşturulanlardan herhangi birini uygulamanızı basitleştirir. IFTTT özellikle akıllı ev cihazlarını kontrol etmek açısından harika.

Join

Ücretsiz – Android

Cihazlar arasında bağlantılarının, web adreslerinin veya pano verilerinin aktarılması için Join harika bir seçenek. Kurulum ve kişiselleştirme kolay ve Join, her cihaz için hangi bildirimleri ve eylemleri etkinleştirmek istediğinizi belirtmeyi kolaylaştırıyor. Hatta SMS metinlerini bir Chrome tarayıcısına veya özel Windows 10 uygulamasına da taşır. Pushbullet’in aksine, özelliklerini tam olarak kullanmak için aylık bir abonelik gerektirmiyor. Favori özellikleri, uzaktan ekran çekimi ve ekran yakalama yetenekleridir.

Mint

Ücretsiz – Android, iOS

Mint, mali durumunuzu takip etmek için harika bir online servistir. Tüm bilgilerinizi girdikten sonra, mali durumunuzu anında kontrol edebilirsiniz. Mint bütçeleri, hedefleriniz için yola devam etmenizi ve yeni bir fatura ödeme özelliği, bir ödemeyi asla kaçırmadığınızdan emin olmanızı sağlar. Uygulamanın mükemmel araçlarını mutlaka deneyin.

Todoist

Ücretsiz – Android, iOS

Hayatınızı çeşitli yapılacaklar listeleri ile organize etmek isterseniz, mutlaka Todoist’i indirmeniz gerekir. Bu uygulama, yapılması gereken görevleri izlemenizi sağlar; genel öneme göre farklı öncelikler atayabilir veya farklı projeleri organize edebilirsiniz. Ayrıca işlevsel, temiz bir tasarıma sahiptir ve birçok farklı platformda çalışır. Herkes ücretsiz olarak başlayabilir, ancak ciddi organize bireyler, görev etiketlerini ve hatırlatıcıları ayarlamak, dosya yüklemek ve verimlilik tablolarını görüntülemek için yıllık $28,99 prim planına geçmelidir.

1Password

Aylık $3.99 – Android, iOS

1Password, piyasadaki en iyi parola yöneticilerinden biridir. Online hesaplarınıza giriş yapma işlemini hızlandırarak, kişisel bilgilerinizi içeren formları doldurarak ve satın alımlar için kredi kartı bilgilerini girerek ve tümü güvenli bir şekilde yapıldığında size zaman kazandırır. 1Password, çeşitli cihazlarda (Android, MacOS, Windows) kullanılabilir, böylece şifreleriniz tüm cihazlarınızda zahmetsizce senkronize edilir. iPhone’da, işletim sistemine sıkı sıkıya bağlı ve iOS 12’deki yeni özellikler onu daha da sıkılaştıracaktır. Örneğin, yakında gelen bir işlev, SMS yoluyla bir kod aldıktan hemen sonra tetiklenen iki faktörlü kimlik doğrulaması için otomatik doldurma önerisidir.

Fotoğraf uygulamaları

Adobe Photoshop Express

Ücretsiz – Android, iOS

Photoshop CC, bir masaüstü uygulamasının kötü şöhretli bir canavarıdır, ancak Photoshop Express, mobil anlık görüntülerinizi en iyi şekilde kullanmanız için güçlü araçlara sahip mükemmel bir uygulama. Elbette, Instagram tarzı filtreler uyguluyor, ama aynı zamanda güzel ve basit bir ara yüz ile resimlerde ince ayarlar yapmanızı sağlar. Paylaşım için çeşitli servislere sorunsuzca bağlanır.

Flickr

Ücretsiz – Android, iOS

Flickr’ı hatırlıyor musunuz? Ücretsiz bir terabaytlık bir fotoğraf saklama alanı, gerçekten harika bir uygulama ve mükemmel fotoğraf ve video düzenleme araçları sunan Flickr, şimdiye kadar olduğundan daha değerli. Ayrıca, uygulama sizi servisteki canlı fotoğrafçılar topluluğuna bağlıyor. Hepsinden önemlisi, otomatik olarak fotoğrafları telefonunuzdan yedekleyebiliyor.

Google Photos

Ücretsiz – Android, iOS

Google Photos, arama devi’nin güçlü görüntü ayırt edici büyüsünü telefonunuza ekliyor. Hayvanlar, yerler veya nesnelerin yanı sıra yüzleri de tanımlayabiliyor. Belirli tarihlerden veya konumlardan fotoğraf da arayabilirsiniz. Etkileyici yerleşik Assistant, dağınıklığı algılayabilir, hatta kendi başına kolaj veya animasyon oluşturabilir. Yükleme kalitesinde küçük ödünler verirseniz, uygulama düzenleme araçları ve sınırsız bulut depolama alanıyla tamamlanır. Google Photos ayrıca fotoğraf baskılarına kadar genişliyor; fiziksel fotoğrafları dahili Photoscan ile dijitalleştirebilir veya özel bir fotoğraf defteri sipariş edebilirsiniz. Kısa süre önce duyurulmuş olan Google Lens, resimlerinizle veya fotoğraflarınızla ilgili bilgileri size rapor edebilir.

Instagram

Ücretsiz – Android, iOS

Dün sadece Instagram’ın video eklediği görülüyordu. Sonra doğrudan mesajlaşma. Daha sonra görüntü düzeltmesi ve manipülasyon için Photoshop Express ile birlikte çalışarak gelişmiş fotoğraf düzenlemesi sağlandı. En son Snapchat hayranlarının aşina oldukları Instagram Hikayeleri eklendi. Temiz, minimalist bir arayüzle Instagram, sosyal fotoğraf uygulamalarının en iyilerindendir.

PicsArt Photo Studio

Ücretsiz – Android, iOS

Tonlarca efekt, katmanlar üzerindeki kontroller, çizim araçları ve kolajlar ile PicsArt Photo Studio, Photoshop ile rekabet edebilir ve iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarından biridir. Eğer düşük seviyede bir Instagram kopyası olduğunu düşünüyorsanız, yanılırsınız. Akıllı telefonunuzun anlık görüntülerini bir üst seviyeye taşımak istediğinizde bu uygulamaya bakın.

Pixlr

Ücretsiz – Android, iOS

Görüntü paylaşımı servislerini incelediyseniz ve resim kolajlarının nereden geldiğini merak ettiyseniz, Pixlr iyi bir tahmindir. Her ne kadar Autodesk bu uygulamayı geçen yıl 123RF’ye satsa da, bir şey kaçırmadı. Bu fotoğraf editörü, resimlerin mozaiklerini oluşturmaktan daha fazlasını yapabilir. Sanatsal bir zeminden gülünç süslemelere kadar uzanan bir dizi efekt ve ayarlamaya sahip.

Snapseed

Ücretsiz – Android, iOS

Yanlış anlamayın, bazılarımız Instagram’ı seviyoruz. Ancak, Instagram’den daha fazla kontrol istiyorsanız, Google’ın sahibi olduğu Snapseed’i deneyin. Bu uygulama, tam teşekküllü görüntü düzenleyici ve filtre uygulaması arasındaki bir çizgide, hepsi şık ve çekici bir paket içinde. En iyisi, filtreler ve efektlerin resimlerinize nasıl uygulandığı konusunda size verdiği kontrol miktarıdır. Hatta RAW dosyalarına tahribatsız düzenlemeler yapmanıza ve pozlama ve ayrıntı düzeylerinde ayarlamalar yapmanıza bile izin veriyor.

Oyunlar

HQ

Ücretsiz – iOS

HQ, para ödülü kazanma şansına sahip olduğunuz ancak sadece 12 turdan sonra kazanabileceğiniz canlı bir bilgi yarışması oyunudur. Gösteri her gün yerel saatle sabah 04:00’da başlıyor. Hafta içi akşam 20:00’da ek gösteriler var.

Oceanhorn

Ücretsiz – Android

Eğer bir ‘Legend of Zelda’ hayranıysanız, o zaman Oceanhorn sizin için iyi bir oyun olabilir. Popüler oyun, büyüleyici bir müzik ile birlikte sağlam bir anlatı ve müthiş görseller sunuyor. Oynaması çok kolay.

Fortnite

Ücretsiz – iOS

İnanılmaz derecede popüler olan bir oyun Fortnite. Yeni silahları, zorlukları ve oyun modlarını ortaya çıkaran, daha fazla arcade tarzı içermesiyle, erişilebilir bir estetik ve haftalık güncellemeyle, bu oyunun her zamankinden daha sıcak olmasına şaşmamalı. Mobil versiyon, parçalarınızı konsollardan ve PC versiyonundan bile taşıyabilir.

PUBG Mobile

Ücretsiz – Android, iOS

Mobil ortam için PlayerUnknown Battlegrounds (PUBG), hayatta kalanın kim olduğunu görmek için 99 diğer oyuncu ile bir adaya düşürülmenin nasıl bir şey olduğunu deneyimlemenizi sağlayan ücretsiz bir hayatta kalma nişancı oyunudur. Ama PC’lerde bu son derece popüler oyunun mobil versiyonu için harika olan, bir akıllı telefon üzerinde daha da iyi çalışıyor gibi görünmesi.

Tıpkı orijinalindeki gibi, paraşütle ineceksiniz, binaları donatacaksınız ve sonuna kadar hayatta kalmak için elinizden geleni yapacaksınız. Tek başınıza oynayabilir veya bir takım çalışmasını denemek istiyorsanız dört oyuncuya kadar bir kadro oluşturabilirsiniz. Yine de dikkatli olun, bu oyun inanılmaz derecede bağımlılık yapıyor.

Pokémon Quest

Ücretsiz – Android, iOS

Pokémon Quest ile küp şeklindeki Pokémon’u bir maceraya çıkarırsınız. Tumblecube Adası’ndayken gizli hazineyi arayabilir ve vahşi Pokémon’la savaşabilirsiniz. Oyun ayrıca Pokémon Blue ve Pokémon Red’den karakterler de içeriyor.

Evoland 2

$8 – Android, iOS

Evoland 2, bir dizi oyun stilini, saatlerce eğlence deneyimi sunan bir macera oyununa dahil ediyor. Oyun sırasında, 2D RPG seviyeleri, savaşçı seviyeleri, atıcı seviyeleri ve hatta ticaret kartı oyun seviyeleri ile oynayacaksınız. Tüm oyunun, sizi sonuna kadar götüren bir hikayesi var.

Dragon Ball Legends

Ücretsiz – Android, iOS

Dragon Ball serisinde son birkaç yıldır yeniden canlanma görülüyor ve Dragon Ball Heroes bu konuda büyük başarı kazandı. Oyun çok eğlenceli, özellikle de bir Dragon Ball hayranıysanız. Siz farklı seviyelerde bir dizi mücadeleyi yürütürken, bu sırada oyun yetenekleri ve karakterleri topladığınızı görür. Ayrıca, seyyar durumda oynamayı kolaylaştırmak için portre modunda oynanacak şekilde geliştirilmiş.

Battlelands Royale

Ücretsiz – Android, iOS

Büyük mücadele oyununu tamamen karmaşık olmadan sabitlemek mi istiyorsunuz? O zaman Battlelands size göre bir oyun. Önceden ada haritasından ineceğiniz noktayı seçin, sonra silah ve kalkanları bulmak için paraşütle atlayın. Ayrıca roketatarlar gibi daha gelişmiş silahlar için silah düşüşlerini de kovalayabilirsiniz. Oradan, rakiplerin yolunuza çıkmasını beklerken, binalarda ve çalılıklarda saklanabilirsiniz.

Bu basit çift çubukla oynanan hayatta kalma nişancı oyununun özellikle harika olan yanı, bir oyunun nadiren 10 dakikadan fazla sürmesi. Bu ücretsiz oyun kendi başına eğlenceli, ancak yeni karakterler satın almak için uygulama içi satın alımları da kullanabilirsiniz ve hatta oynadığınız süre içerisinde kozmetik ürünler kazanmak için satın alabileceğiniz bir Battle Pass  bile var.

Battleheard 2

$3.99 – Android, iOS

Battleheart 2, ilk oyunun aynı basit dövüş motorunu, bazı hoş değişikliklerle geri getiriyor. Ayrıca çok gelişmiş grafikler, seçim yapabileceğiniz daha çok karakter, çok oyunculu mod ve hepsinden iyisi (ilk oyundaki gibi) mikro işlemler yok!

The Game of Life

Ücretsiz – Android, iOS

Mobil alandaki The Game of Life ile artık hareket halindeyken masa oyunu oynayabilirsiniz. Koleje katılmak, bir aileye sahip olmak, kariyerine başlamak ve daha başka yaşamın tüm aşamalarını deneyimleyebilirsiniz. Çevrimiçi çok oyunculu modda, başkalarıyla oynayabilir veya bir cihaz kullanarak arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Ancak hepimiz oyunun ne kadar sürdüğünü bildiğimiz için, oyunun daha kısa bir versiyonunu sunan Hızlı Mod’u oynama seçeneği de var.

Real Racing 3

Ücretsiz – Android, iOS

Dünyanın dört bir yanından gelen etkileyici gerçek otomobiller üzerinde özenle yeniden oluşturulmuş geniş bir araç yelpazesinde biraz lastik yakmak istiyorsanız, o zaman bu size göre bir oyun. Katılmak için sayısız etkinlik, çapraz platform çok oyunculu özelliği ve çok sayıda kişiselleştirme seçeneği ile, bu en iyi yarış oyunlarından biri.

Güvenlik Uygulamaları

 • Bitdefender Mobile Security & Antivirus – $14,99
 • Dashlane – $39,99
 • LastPass – $12
 • Kaspersky Mobile Antivirus – Ücretsiz
 • NordVPN – $8
 • Orbot – Ücretsiz – Android
 • Private Internet Access VPN – $6.95
 • ProtonMail – Ücretsiz
 • Quostudio – Yılda $54.95
 • ESET Mobile Security – 54 TL – Android

Yardımcı Uygulamalar

 • Grammarly Keyboard – Ücretsiz
 • Microsoft Launcher – Ücretsiz – Android
 • Network Analyzer – Ücretsiz
 • Ookla Speedtest – Ücretsiz
 • Otter Voice Notes – Ücretsiz
 • SwiftKey Keyboard – Ücretsiz
 • Tasker – $2.99
 • SignNow – Ücretsiz
 • AnyFont – $1.99 – iOS
 • Google Authenticator – Ücretsiz

Akan Video Uygulamaları

 • Crunchyroll – Ücretsiz
 • Hulu – Ayda $11.99
 • Netflix
 • Sling TV – $20
 • Amazon Instant Video – Ayda $8.99
 • Crackle – Ücretsiz
 • HBO Now – Ayda $14.99
 • Twitch – Ücretsiz
 • Movies Anywhere –Ücretsiz
 • Youtube – Ücretsiz

İşyeri Uygulamaları

 • Asana – Ayda üye başına $9.99
 • Doodle – Ücretsiz
 • Dropbox – Ücretsiz
 • Google Drive – Ücretsiz
 • Microsoft Office Lens – Ücretsiz
 • Microsoft Word – Ücretsiz
 • Nine Email and Calendar – $14.99
 • Slack – Ücretsiz
 • Box – Ücretsiz
 • BlueJeans – Ücretsiz

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here