Ana sayfa Makale 2018’in En İyi Mac Uygulamaları

2018’in En İyi Mac Uygulamaları

Mac’severler için bazı temel uygulama önerilerimizi sunuyoruz.

0

MacOS’ta sağlam uygulama ortamından en iyi şekilde yararlanmak mı istiyorsunuz? App Store’da MacOS ile uyumlu yüzbinlerce harika yazılım var. Web’de dağılmış binlercesinden bahsetmiyoruz.

Bu nedenle, mevcut en iyi Mac uygulamalarından bazılarını derledik. Çok fazla uygulama olduğu için, listelerimize yalnızca ortalama Mac kullanıcısına yararlı olma olasılığı yüksek olan programları dahil ettik.

Alfred 3

Alfred’i, Siri ile birlikte bir dizi Spotlight olarak düşünün. Bu bir uygulama başlatıcısıdır, ancak bundan daha fazlasını yapabilir. Alfred ile, diğer birçok fonksiyonun yanı sıra, hızlıca hesaplamalar yapabilir, web aramalarını yürütebilir ve kelime tanımlarını hızlıca bulabilirsiniz. Siri ile Spotlight aramanız arasındaki boşluğu doldurur, görevleri otomatikleştirmenize ve Siri’nin ses girişi olmadan işlem yapabilmesini sağlayan gelişmiş işlevleri gerçekleştirmenize izin verir.

Bartender 3 ($15)

Bartender 3, çok fazla uygulama kullandığınız durumlar için geliştirilmiş bir uygulamadır. Bu, özellikle, arayüzünüzün çeşitli yönlerini daha iyi sistemleştirmenizi sağlamak için tasarlanan ince bir araçtır. Bartender 3 ile, menü çubuğunda hangi uygulamaların görüneceğini seçin ve konumunuzu beğeninize göre yeniden düzenleyin.

Belirli şeyleri arayabilir veya daha fazla yere ihtiyacınız varsa bunları isteğe bağlı Bartender Çubuğuna taşıyabilirsiniz. MacOS için en yeni sürüm desteği, yeni işletim sistemini kullanan bir arayüz ve klavyeniz aracılığıyla gezinme yeteneği eklenmiştir.

Evernote

Evernote, not alma uygulamalarının iyi bir nedenden ötürü tartışmasız kralıdır. Basit, pratik bir şekilde düzenlenmiştir ve düşünebileceğiniz herhangi bir web tabanlı hizmet ile senkronize olur. Ve bu, mevcut en popüler uygulamalardan biri olduğundan, bunun için hazır tarayıcı uzantıları ve eklentileri vardır. Evernote, bir dizi temel işlevsellik, ayda 60MB’a kadar boş alana veri yükleme ve iki makine için senkronizasyon sağlayan ücretsiz bir sürüm sunuyor. Ancak, yoğun bir kullanıcıysanız, ücretli sürümü de tercih edebilirsiniz (yılda $35).

Day One

Day One, hayatın küçük anlarını yakalamak isteyenler için dijital bir arkadaş olarak hizmet ediyor. Metin dışında uygulama aynı zamanda, fotoğraf, hatırlatmalar ve etiketler içeriyor, bunların ikincisi organize kalmaya muazzam bir şekilde yardımcı olur. En iyi yanı? Şifre koruması potansiyelini koruyor ve meraklı gözleri uzak tutuyor. Day One’ın kullanımı ücretsizdir, ancak sınırsız günlükler ve fotoğraflar için – gelecekteki tüm güncellemelerden bahsetmemek gerekirse – ücretli aboneliği (yılda $35) düşünmek gerekebilir.

HandBrake

Evet, DVD kopyalama hala dijital dağıtım çağında önemli bir nokta. HandBrake, özellikle açık kaynaklı yazılımın süreçleri ne kadar hızlı ve zahmetsiz hale getirdiğini hesaba kattığınızda, medya dosyalarını dönüştürme ve videoları kodlama söz konusu olduğunda öne çıkıyor. Tanınmış yazılım ayrıca, optimizasyon ön ayarlarının yanı sıra sıralanan diğer yararlı eylemlerin bir listesi arasında, ekleme, çerçeve oluşturma ve altyazı ekleme için tasarlanmış bir dizi video düzenleme aracı ile birlikte geliyor.

1Password (ayda $3)

 

Sahip olduğunuz her hesap için şifreyi hatırlamaya çalışmaktan nefret ederiz? 1Password, onları tamamen şifreli bir kasada saklayan ve daha sonra bir ana şifre ile erişebileceğiniz fantastik bir şifre yöneticisidir.


Bu yazı, Macline dergisinin Eylül ayı sayısından alınmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here