Ana sayfa Foto Galeri 2018’de merakla beklenen oyunlar

2018’de merakla beklenen oyunlar

0

2018 inanılmaz güzel oyunlarla birlikte geliyor. Muhtemelen hala 2017 yılının en iyi oyunlarından birçoğu beklenenler listenizde yer alıyordur, ancak her zaman daha sonraki büyük şeyler için heyecanlı olmanın bir yolunu buluyoruz. Bunu göz önünde bulundurarak bakarsak, bunlar ufukta görünen en sıcak oyunlar; daha büyük ölçekli AAA oyunları ve daha küçük ölçekli cesur projelerin bir karışımı. Bu oyunların birçoğu siz onu tanımadan önce burada olacaklar – ve bu heyecan verici oyunların çoğu için hala kesin çıkış tarihleri havada olsa da, onları planlanan tarihlerine göre sıraladık.

 


Dragon Ball FighterZ
Platformlar: PS4, Xbox One, PC
çıkış tarihi:  26 Ocak 2018

önceki Dragon Ball Z oyunları kesinlikle taraftarlarını bulmuştu, ancak bu yenisi nihayetinde ana akımın güçlü DBZ nostaljisi uolacak gibi görünüyor. Dragon Ball FighterZ’in cesur, parlak 3D modelleri, Guilty Gear Xrd ile aynı zarif, muhteşem sanat stili kullanılarak, akıllıca aydınlatma teknikleriyle anime’den sıyrılmış gibi görünüyor  ve daha da iyisi, neredeyse her saldırı animasyonu manga ve anime kaynak materyaline bir referans oluyor. Goku, Vegeta ve Cell’i tek bir takımda bir araya getirebilme, gösterişli süperlerin birbirlerine bağlanması ve birlikte yardım edebilmeleri, Marvel vs Capcom 2’den bu yana yaşadığımız gizli hayallerin gerçekleştirilmesine benziyor.

 


Monster Hunter: World
Platformlar: PS4, Xbox One, PC
çıkış tarihi:  26 Ocak 2018

Monster Hunter: World”ün aşırı parlak grafikler için el cihazının taşınabilirliğini kullanması, birlikte çalıştırmanın yenilenmesi ve modern pazar için üçüncü kişinin avlarını canlandırmasıyla bu, Capcom’un sevilen, uzun süredir devam eden aksiyon serisi için yeni bir dönemi işaret ediyor. Bu yeni Monster Hunter, tropik ormanlarda gizlendiğiniz ve yaprakları temel alan bir kamuflaj kullanarak yaklaşmanızı gizlediğinizde, dinozorları ve ejderhaları gözlediğinizi düşünün, çok büyük bir oyun izlemenizi sağlayacaktır. Hepsi büyülü zırh ve tuhaf büyük silahlar için yapılmış ve yeni bir asma kancası serinin zor master hareketine ve saldırı seçeneklerine yeni bir katman eklemiş. 

 


Kingdom Come: Deliverance
Platformlar: PS4, Xbox One, PC
çıkış tarihi: 13 Şubat 2018

Kingdom Come: Deliverance, tarihsel açıdan doğru olan Skyrim’e benziyor – bu büyük ölçekli birinci kişi ortaçağ RPG”si, Bohemya’nın gerçek dünyasına ayrılmış dev bir açık dünyada gerçekleşiyor. Bazı açılardan, dev RPG’lerden muhtemelen beklediğiniz HUD göstergelerini ve mini harita işaretlerinden sıyrılarak, daha da zorlaştırılmış. Ve şaşırtıcı bir şekilde, maceralar ve dünya olayları kahramanınızın eylemlerine gerçek bir aciliyet duygusu katarak, sizinle ya da sizsiz devam edecektir; her NPC ile sohbet etmekten vazgeçmek, hayat boyu süregelen meydan savaşında fırsatı kaçırmak anlamına gelebilir. Kingdom Come’un oyuncunun elini tutmayı reddetmesi, serinletici bir hız değişikliği gibi geliyor ve eğer bitmiş ürün, muhteşem yaşayan bir dünyayı ortaya çıkartabilirse, gerçekten de özel bir şey olur.

 


Metal Gear Survive 
Platformlar: PS4, Xbox One, PC
çıkış tarihi: 20 Şubat 2018

Hideo Kojima’nın, Metal Gear Solid 5’in Fox Engine”i için hazırlanmış varlıkların tekrar kullanılması dışında, bu Metal Gear oyunuyla hiçbir ilgisi yok, ancak Metal Gear Survive için tedbirli bir iyimserliğin de nedeni var. Bu, Ana üs”de birçok destek askerinin kendisini aniden kristal kaplı zombilerin saldırısına uğrarken bulduğu garip bir alternatif boyutta yer alan, üçüncü kişi çok oyunculu bir hayatta kalma oyunudur. üretim değerleri ve temel oyun, bir Metal Gear oyunundan beklediğiniz soyağacının hiçbir yerine yakın değildir, ancak birlikte çalışan kalabalık modunda (surları yapmak için ustalık ve yetenek ile tamamlanan) yanlış gitmek de zordur. 

 

Moss
Platform: PS4
çıkış tarihi: Şubat 2018

Nadiren en çok beklediğimiz oyunlarımız arasında VR oyunu yer alır, ancak Moss ve sevimli fare kahramanı büyüleyiciler. Hikayemiz, amcasını kötü bir varlıktan kurtarmak için yoğun ormanlık alanlara ve antik kalıntılara taşımak zorunda olan Quill’i izliyor – ancak bu aksiyon macerasında onu yalnız başına kontrol etmiyorsunuz. Fiziksel VR varlığınız aynı zamanda kendi karakteri gibi davranıyor: bulmaca çözebilen ve sihir yeteneklerini kullanarak Quill için yeni yollar açan bir rehber ruhu. Moss”u oynamak olumlu bir şekilde fevkalade hisler uyandırabilir.

 


Sea of Thieves 
Platformlar: Xbox One, PC
çıkış tarihi: 20 Mart 2018 

Kim korsanları sevmez? Palavracılık, yağma, rom, muhteşem şapkalar – çoğumuz bazen bütün dünyayı geride bırakıp denize açılmayı isteriz. Bu rüyayı yaşama zamanı geldi ve yolculuk için arkadaş da getirdi. Sea of Thieves, hazinenin peşinde koşan işbirlikçi mürettebatlarla dolu birinci kişinin korsanlığıyla oynanan (eğlenceli, aile dostu bir tür) Rare’in en sonuncu oyunu. Rekabetçi tipler, diğer oyuncuların gemileri ile savaşarak denizleri yönetmeye çalışabilirler.

 

A Way Out 
Platformlar: PS4, Xbox One, PC
Release date: 23 Mart 2018

Şimdi, Away Out ile kendi Shawshank Redemption”ınızı (bir hapisten kaçış filmi) deneyimleyebilirsiniz, etkileyici bulmaca macerası “Brothers: A Tale of Two Sons’ın arkasındaki akıl tarafından yazılan ve yönetilen birlikte yönetilen bir hapisten kaçış öyküsü. İster bir arkadaşınızla kanepede oturarak oynayın isterseniz online olarak oynayın. A Way Out, her zaman bölünmüş bir ekranda birlikte oynanır; çünkü mahkumlar Leo ve Vincent, hapishaneden kaçmak ve özgürlüklerini geri kazanmak için gönülsüzce birlikte çalışırlar. Sürekli bölünmüş ekran, takım çalışması için bazı ilginç fırsatlar yaratıyor; örneğin, bir oyuncu bir ara sahnede kilitlenmişken diğeri serbestçe hareket edebilir, ikilinin sonraki hareketini planlayabilir veya kritik öykü sahnelerini farklı bir perspektiften görüntüleyebilir. 

 


Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom
Platformlar: PS4, PC
çıkış tarihi: 23 Mart 2018

Onun güzel, Stüdyo Ghibli”den esinlenilmiş sanat yönü ile, Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom orijinal oyundakileri doğru şekilde tekrar ediyor gibi görünüyor. Ni no Kuni 2’nin RPG aksiyonu Pokemen”den çok daha bir Pikmin: Tek tek toplanan Familiars’ı kenardan kontrol etmek yerine, partinizin üyeleri Evan, Roland ve Tani her zaman gerçek zamanlı mücadelenin en yoğun yerindedirler, Higgledy”ler denen başlıca yaratıkların bir topluluğundan yardım da alırlar. Olaylar bir kez daha Ni no Kuni’nin paralel dünyasında yer alsa da, bu hikaye ilkinden daha geniş bir kapsama sahip.  Görevden alınan genç kral Evan, düşman işgalindeki  Ding Dong Dell krallığını geri kazanmaya çalışır.

 


Far Cry 5
Platform: PS4, Xbox One, PC
çıkış tarihi: 27 Mart 2018

Far Cry 5, Far Cry 4’ün Kyrat’ında olduğu gibi egzotik uzak bir bölgede ya da Far Cry Primal’deki gibi eski bir antik dönemde geçmez – ABD’ye ilk kişi kargaşasını getirir. Kurgusal Hope County, Montana Bölgesi, dini fanatizmi ve yüksek güçlü ateşli silahların milis tipi depolanmasını savunan karizmatik Peder Joseph’in liderliğindeki Project at Eden”s Gate olarak bilinen bir tarikat tarafından dağıltılmaya çalışılır. Hope County’nin yeni şerif yardımcısı olarak, Eden”s Gate”i mümkün olduğunca kaotik yöntemlerle bertaraf etmek için kasaba halkıyla bir araya gelmeniz gerekecektir. Bu kaotik yöntemler arasında havada it dalaşı ve bir pilotla kullanılabilen bir uçaktan bombalama ya da kıskaç, balyoz ya da güvenilir hayvanları kullanarak temizlik harekatı gerçekleştirme de var. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here