Ana sayfa Oyun 2017″nin en iyi Steam oyunlarından 5 tanesini sizler için derledik!

2017″nin en iyi Steam oyunlarından 5 tanesini sizler için derledik!

0

 Steam, ayda 1,5 milyon ödeme yapan üye ekliyor. Valve’nin çevrimiçi hizmeti Steam, PC oyun alanındaki önüne gelen her şeyi yıkıp atıyor ve büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Casual Connect etkinliğinde Valve, hizmetin muazzamlığı ve genişleyen erişimi ile küresel anlamda yeni rakamları paylaştı.

 GeekWire ( GI.biz aracılığıyla ) Valve’nin sunumdaki slaytlarından birinin Steam’in günlük aktif oyuncuları 33 milyon ve aylık 67 milyon aktif oyuncu olduğunu gösterdi. Buna karşılık PlayStation Network, Sony’nin en yeni sayımı ile aylık 70 milyon aktif kullanıcıya sahipken, Xbox Live ise 53 milyon aylık kullanıcıya sahip. Valve’nin sunumunda yer alan diğer bir sayı ise 27 milyondu. Bu, Steam’in Ocak 2016’dan bu yana eklediği yeni üye sayısı. Geçtiğimiz 18 ay boyunca hesaplandığında ayda 1,5 milyona ulaşıyor. Battle Royale oyunu PlayerUnknown”s Battlegrounds Steam’de gün geçtikçe zirvedeki yerini koruyor.

Geliştirici Bluehole Studio’nun twitter üzerinden yapmış olduğu duyuruya göre, PlayerUnknown”s Battlegrounds 1,342,857 oyuncu ile Steam’de eş zamanlı kullanıcı sayısı tablosunda birinci sıraya yerleşti. Bundan önceki rekor 1,295,114 oyuncu ile Dota 2’ye ait. Valve’nin slayt sunumu ayrıca, Steam’in son zamanlarda 14 milyon eşzamanlı kullanıcıya ulaştığını belirtti, bu 2015’te 8.4 milyondu. 

Bölgelere göre Steam satışlar açısından, Kuzey Amerika pastanın en büyük dilimi olan yüzde 34, ardından Batı Avrupa’da %29 olarak gerçekleştirdi. Asya da ise Steam yine büyümeye devam ediyor. Bir kaç yıl önce sadece bir kaç yüzde puanına sahipken şimdi yüzde 17’ye yükselmiş durumda. Satıştaki artış Kore, çin ve Japonya’daki kullanıcılardan kaynaklanıyor. Valve, şirketin son sayısı ile 125 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here