2017'de PlayStation 4 ve PC'lere çıkacak alternatif, eğlenceli oyunlar

Bu sene piyasaya sürülmüş veya sürülecek olan, iyi bir alternatif sunan oyunlar...

Sonic Forces

Çıkış tarihi: 2017 4. çeyrek

Platformlar: PS4, Xbox One, Switch, PC

Eskiden "Proje Sonic 2017" olarak bilinen yeni Sonic oyununun, Sonic Forces oyununun kısa bir parçasında sergilendiği gibi, hızlı olduğu görünüyor. Başlangıç tanıtım filminde gösterildiği gibi, değişik zaman çizelgelerinin ve zaman dilimlerinin Sonic’leri arasındaki Sonic Kuşakları tarzı ekiplerin hiçbirini görmüyoruz, ancak arkadan gelen açılım yeterince yoğun oluyor. Bir Robotnik robotu bir metropolis kadar gözyaşı dökerken geleceğe ilişkin zemin gerçek anlamda bir anlam ifade ediyor ve Sonic'in kaotik bir cadde üzerinde hızlanmasıyla ortaya çıkan zihniyet oldukça açık.

 

Super Mario Odyssey

Çıkış tarihi: 2017 Tatili

Platformlar: Switch

 

Super Mario Odyssey, Gökkuşağı renkli aşçılık, dans eden fıskiye robotları ve New Donk City'nin hareketli metropolüyle Switch'teki Nintendo maskotu Mario'yu farklı dünyalara götüren büyük bir başlangıç yapmış gibi görünüyor. Platformu oluşturan tesisatçı aynı zamanda birkaç yeni hamle de yapıyor: tepeleri belirli bir mavi kirpi gibi aşağı inebiliyor ve bir sıçrama tahtası oluşturmak için bumeranga benzer şekilde kepini atabiliyor. Görünüşe bakılırsa Mario'nun şapkalı hali, bu seferki canlı ve iki parlak gözle tamamlandı.

 

 

Sonic Mania

Çıkış tarihi: 2017 (Günü belli değil)

Platformlar: PS4, Xbox One, Switch, PC

 

Sonic Mania, sevenlerinin mavi kirpi'den yıllarca istediği şeyin doruk noktası: 1990'lı yılların muhteşem günlerinde gerçekleştirilen  dönme, halka toplama hareketlerine geri dönüyor. Bu, Dr. Robotnik'e karşı yepyeni bir sefer, Sonic CD'ye yapılan ekstra bir cila katmanı ile tamamlandı. Oyunun çerçevesi klasik Sonic, ancak seviyeler yeni tasarımlar ve eşyaları güzelce karıştıran benzersiz engeller ile dolu. Sonic, Tails veya Knuckles olarak oynama yeteneğine ek olarak oyunun her büyük platformda olmasının yanı sıra Sonic Mania, Sega'nın maskotundan görmek istediğimiz olağanüstü nostalji ve yeniliklerin birleşimi ile başlıyor.

 

 

Wargroove

Çıkış tarihi: 2017 (Günü belli değil)

Platformlar: Duyurulanlar (Switch ve PC)

Görünen o ki Nintendo, Advance Wars'u yakın zamanda canlandırmak üzere değil; Çok şükür geliştirici Chucklefish, keyifli GBA tarzı stratejiyi geri getirmek için ortaya çıktı. Bu oyun, aşırı dünya haritası ve savaş animasyonları, şövalyeler, ejderhalar, iskelet köpekler ve cadılarla dolu yüksek bir fantezi dünyasında yer alan Advance Wars serisinin büyüleyici estetiğini kusursuzca taklit ediyor. 12 benzersiz komutandan biri olarak, harita üzerinde hakimiyet kurmak için karada, denizde ve havada savaş vereceksiniz, bir kerede bir küçük kareye hakim olarak. Dört oyuncuya kadar online ve yerel çok oyunculu oynanabiliyor, özel harita oluşturma ve çok sayıda sevimli ünite türü ile Wargroove, Advance Wars sevenlerin isteyebileceği her şeye sahip.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam