Ana sayfa Haber 2017″de PlayStation 4 ve PC”lere çıkacak alternatif, eğlenceli oyunlar

2017″de PlayStation 4 ve PC”lere çıkacak alternatif, eğlenceli oyunlar

0

Persona 5

çıkış tarihi: 4 Nisan 2017

Platformlar: PS4, PS3

Persona 5, neredeyse on yıl süren bir geliştirme aşaması ve PlayStation 3’ten PlayStation 4’e geçişten sonra, nihayet Nisan 2017’de çıkıyor. Rol yapma oyunu hâlâ lise öğrencilerini son derece stilize bir dünyada doğaüstü güçlerle takip ederken, Persona 5, serinin tonunda önemli bir değişimi temsil ediyor. Persona 3 ve Persona 4’ün olağandışı koşullar altında oldukça tipik gençlere odaklandığı yerde – önceki gizli askeri paramiliter hayalet savaşçıları, sonraki Scooby Doo’nun gizemini çözme üzerine Japonca bir nakarat – Persona 5, göz kamaştırıcı genç kedi hırsızları grubunu izliyor.

Yooka-Laylee

çıkış tarihi: 11 Nisan 2017

Platformlar: PS4, Xbox One, Switch, PC
 

2015’te büyük Kickstarter başarılarından biri olan bu renkli 3D platformu (Banjo-Kazooie’nin arkasındaki önemli beyinlerin bazıları tarafından geliştirilmiştir), N64 kült oyunlarının basit zevkini geri kazanmaya çalışıyor. Bir ayı ve kuşun yerine, bu karmaşık Yooka ikilisinin etrafında yol gösterecek ve Laylee yarasayı tamamen muhteşem doğa manzaraları üzerinden dolaştıracak, üstüne atlayacak ve tehlikeli yüksekliklerden kurtaracak şeylerle dolu olmalısınız.

 

Prey

çıkış tarihi: 5 Mayıs 2017

Platformlar: PS4, Xbox One, PC
 

 

2006 FPS Prey’i kaçırdıysanız endişelenmeyin – aynı adı taşıyan bu yeniden düzenlenen Prey, her şeyi size sunuyor. Bu tür oyunların arkasındaki ekip olan Arkane Studios tarafından geliştirilen bu bilimkurguda, şekil değiştiren, gölge benzeri uzaylılar tarafından işgal edilen bir uzay istasyonuna kapatılıyorsunuz. Kahraman Morgan Yu, bu işgalcilere karşı, akıl sağlığı yavaş yavaş bozulsa bile, hayatının devam etmesi için mücadele edecek.

 

Injustice 2

çıkış tarihi: 16 Mayıs 2017

Platformlar: PS4, Xbox One

 

Batman, Süpermen ve bir sürü başka kahraman ve kötü adam, Mortal Kombat X’ten güç alan yeni motorla Netherrealm Studios’unun Injustice 2 oyununda,  dükkana geri dönüyorlar. DC Comics Injustice 2 hakkında en ufak bir bilgisi olanlar için bu 2.5D savaş gemisinde fanatikler için sunulan şey bir ton var. Bu dövüş oyunu ek ekipmanlarla, tercih ettiğiniz karakterinize gelişmiş yetenekler ve kişiselleştirilmiş bir görünüm vermek için zamanla toplanan şeylerle ilginçleştirilmiş.

 

Star Trek: Bridge Crew

çıkış tarihi: 30 Mayıs 2017

Platformlar: PSVR, Vive

Kasım 2016″da çıkacakken ertelenen bu dört kişilik VR oyun, temelde Kobayashi Maru simülasyonunu oynama şansınız. Yine de onu yenebileceğinizden emin değilim. Star Trek Bridge Crew’da, geminin köprüsünde çeşitli roller üstlenebiliyor ve aslında arkadaşlarınızla VR”la etrafta dolaşabiliyorsunuz. Fanatikler için bir servis olarak bu kesinlikle cazip görünüyor.

 

 

Rime

çıkış tarihi: Mayıs 2017

Platformlar: PS4, Xbox One, Switch, PC

 

Renkli manzara ve gizemli kalıntıları keşfetmek için sevinç duyuyoruz, çünkü Rime”ın iki yıl sessizlikten sonra yeniden düzenlenmiş halini görmekten mutluyuz. Bu üçüncü şahıs aksiyon macera oyunu, denizdeki fırtınadan sonra sahile vuran genç bir çocuğun yolculuğunu anlatıyor. Uyandığında antik görünüşlü mermer kalıntılarla dolu pastoral bir ada buluyor; bu kalıntıların en önemlileri merkezdeki dev kule. Bir tilki arkadaşı yardımıyla (ve muhtemelen sadece güzel gölgeli mekanlara bakmak için durarak) yol boyunca yönlendirilerek, platform oluşturma ve bulmaca çözme yoluyla sözü edilen kuleye bir yol arayacaksınız.

 

 

Tekken 7 

çıkış tarihi: 2 Haziran 2017

Platformlar: PS4, Xbox One, PC

 

Tekken 7, 2015’in başından beri Japon oyunları arasında yer alıyor ve Batı konsollarına geçiş yaparken tatlı bir şekilde zaman harcıyordu. Ama şansınız varsa, fazladan bekleme buna değecek. Tekken 7, Bandai Namco’nun ünlü 3D savaş dizisinin bir sonraki sürümü olan Iron Pist turnuvasının kahramanlarını yenileriyle birlikte geri getiriyor. Bunların arasında, hayvan arkadaşıyla birlikte gerçek kaplan figürlerini gerçekleştirebilen Kazuya’nın annesi olan Kazumi Mishima da var.

 

 

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

çıkış tarihi: 30 Haziran 2017

Platformlar: PS4

 

Söylentiler, olası bir Crash Bandicoot canlandırmasıyla ilgili olarak yıllardır dolaşmaktaydı ve PS1 dönemi keseli hayvanı nihayet Crash Bandicoot N. Sane Trilogy’de geri dönmesini sağlıyor. N. Sane Trilogy, bir zamanlar ünlü PlayStation maskotunun ilk üç gezisini derliyor ve bunları 4K çözünürlükte tamamen onarıyor. N. Sane Trilogy, yepyeni dokuları, canlandırmayı ve sanatı tanıtırken, hayranlarının yıllarca sevdikleri aynı düşmana vurmalar, meyve toplama ve hassas atlama eylemlerini içeriyor ve kontrol noktasını birleştiriyor ve sistemleri kaydediyor. Sonunda, Crash Bandicoot, hakkıyla hak ettiği saygı ve dikkati çekiyor.

 

Splatoon 2

çıkış tarihi: 2017 Yazı

Platformlar: Switch

 

On yıl önce, Nintendo’nun online rekabet için mükemmel bir takım temeller atacağını söyleyenlere pek iyi gözle bakmazdınız, yine de burada Wii U’nun fantastik Splatoon’unun bir sonucunu görüyoruz. Bu mürekkep balığı çocuk ipuçları, sahnelerin yeni kızları ile renk cümbüşü içinde geri geliyor, çift tabancalı Splat Dualies gibi yeni silahlarla birlikte Splat Roller”ın yenilenmiş sürümleri sevenleri için sunuluyor. Online olmadan önce yeteneklerinizi test etmek istiyorsanız, Splatoon 2 de Switch sistem bağlantısı sayesinde yerel çok oyunculu oyuna izin veriyor, onu kullanabilirsiniz. Ayrıca denetleyicinin jiroskopik hedeflemesinin sağladığı ekstra hassasiyetle birlikte, çim etiketleme potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak için eklenen Dodge Roll manevrasına hakim olmanız gerekir.

 

Middle-earth: Shadow of War

 

çıkış tarihi: Ağustos 2017

Platformlar: PS4, Xbox One, PC

 

Orta Dünya’da Tolkien’in Creed açık dünya aksiyonu: Mordor’un Gölgesi, bir sonucu kolayca garanti ediyor – şimdiye kadar ne zaman çıkacağı bilinmiyordu. Shadow of War, ölümsüz canavar Talion’u ve onun her zaman gözyaşlarıyla biten bu şeylere rağmen yeni bir Güç Halkası kurmuş olan telaşlı Wraith Celebrimbor’ı geri getiriyor. Yıldız Nemesis sistemi, sıradan orkların birçok savaş boyunca zorlu rakiplere dönüşebileceği bir dönüş yapacak ve yeni Nemesis Kaleleri bu kötü niyetli kişilerin gösteriş yaptığı alanlar olarak hizmet edecek. Ancak asla korkmayın – bu kaleleri basmak için emrinizde kendi sadık ordunuz olacaktır – sonunda Sauron’a yönelik olarak gereken güçlere kavuşacaksınız.

 

 

Sonic Forces

çıkış tarihi: 2017 4. çeyrek

Platformlar: PS4, Xbox One, Switch, PC

Eskiden “Proje Sonic 2017” olarak bilinen yeni Sonic oyununun, Sonic Forces oyununun kısa bir parçasında sergilendiği gibi, hızlı olduğu görünüyor. Başlangıç tanıtım filminde gösterildiği gibi, değişik zaman çizelgelerinin ve zaman dilimlerinin Sonic”leri arasındaki Sonic Kuşakları tarzı ekiplerin hiçbirini görmüyoruz, ancak arkadan gelen açılım yeterince yoğun oluyor. Bir Robotnik robotu bir metropolis kadar gözyaşı dökerken geleceğe ilişkin zemin gerçek anlamda bir anlam ifade ediyor ve Sonic’in kaotik bir cadde üzerinde hızlanmasıyla ortaya çıkan zihniyet oldukça açık.

 

Super Mario Odyssey

çıkış tarihi: 2017 Tatili

Platformlar: Switch

 

Super Mario Odyssey, Gökkuşağı renkli aşçılık, dans eden fıskiye robotları ve New Donk City’nin hareketli metropolüyle Switch’teki Nintendo maskotu Mario’yu farklı dünyalara götüren büyük bir başlangıç yapmış gibi görünüyor. Platformu oluşturan tesisatçı aynı zamanda birkaç yeni hamle de yapıyor: tepeleri belirli bir mavi kirpi gibi aşağı inebiliyor ve bir sıçrama tahtası oluşturmak için bumeranga benzer şekilde kepini atabiliyor. Görünüşe bakılırsa Mario’nun şapkalı hali, bu seferki canlı ve iki parlak gözle tamamlandı.

 

 

Sonic Mania

çıkış tarihi: 2017 (Günü belli değil)

Platformlar: PS4, Xbox One, Switch, PC

 

Sonic Mania, sevenlerinin mavi kirpi’den yıllarca istediği şeyin doruk noktası: 1990’lı yılların muhteşem günlerinde gerçekleştirilen  dönme, halka toplama hareketlerine geri dönüyor. Bu, Dr. Robotnik’e karşı yepyeni bir sefer, Sonic CD’ye yapılan ekstra bir cila katmanı ile tamamlandı. Oyunun çerçevesi klasik Sonic, ancak seviyeler yeni tasarımlar ve eşyaları güzelce karıştıran benzersiz engeller ile dolu. Sonic, Tails veya Knuckles olarak oynama yeteneğine ek olarak oyunun her büyük platformda olmasının yanı sıra Sonic Mania, Sega’nın maskotundan görmek istediğimiz olağanüstü nostalji ve yeniliklerin birleşimi ile başlıyor.

 

 

Wargroove

çıkış tarihi: 2017 (Günü belli değil)

Platformlar: Duyurulanlar (Switch ve PC)

Görünen o ki Nintendo, Advance Wars’u yakın zamanda canlandırmak üzere değil; çok şükür geliştirici Chucklefish, keyifli GBA tarzı stratejiyi geri getirmek için ortaya çıktı. Bu oyun, aşırı dünya haritası ve savaş animasyonları, şövalyeler, ejderhalar, iskelet köpekler ve cadılarla dolu yüksek bir fantezi dünyasında yer alan Advance Wars serisinin büyüleyici estetiğini kusursuzca taklit ediyor. 12 benzersiz komutandan biri olarak, harita üzerinde hakimiyet kurmak için karada, denizde ve havada savaş vereceksiniz, bir kerede bir küçük kareye hakim olarak. Dört oyuncuya kadar online ve yerel çok oyunculu oynanabiliyor, özel harita oluşturma ve çok sayıda sevimli ünite türü ile Wargroove, Advance Wars sevenlerin isteyebileceği her şeye sahip.

 

 

South Park: The Fractured But Whole

çıkış tarihi: 2017 (Günü belli değil)

Platformlar: PS4, Xbox One, PC

South Park, güncel olayları ve trendleri sallamak için özel bir yeteneğe sahip. Dolayısıyla bu en yeni oyunun Hollywood’un süper kahramanlar ve süper takımlarla takıntılı taklitleri üzerinden alay etmeye odaklanması şaşırtıcı değil. South Park’ın her zaman küçük kalan çocukları savaştadırlar, hepsi taktik RPG savaşı için en sevdikleri karakterler gibi giyiniyorlar. South Park: The Fractured But Whole”da seçilecek 12 sınıf var ve yeni çocuğun çatışmaları açısından bir taraf ve cinsiyetini seçmeniz gerekiyor.

State of Decay 2

çıkış tarihi: 2017 (Günü belli değil)

Platformlar: Xbox One, PC

 

Walking Dead bize bir şeyler öğrettiyse o da şu, kurtulan insanlar arasındaki bağları kurmak ve topluluk kurmak, zombi kıyametinden sağ kurtulmanız için gerekli. State of Decay 2, değerli malzemeler için birbirinize hainlik yapacağınıza birlikte çalışmayı kabul etmeniz halinde, dört oyuncuya kadar bu değerleri kalplere taşıyacaktır. Kampınızı inşa etmek için yürüyerek veya dört tekerlekle temizlemeniz, yol boyunca sayısız ölülerin kafataslarının üstünden atlamanız gerekir. State of Decay 2’nin E3 fragmanında gördüğümüz şey umut vericiydi, bu yüzden oyunların sinematik kısa hikayelerin üzerine çıkmasını umuyoruz.

 

Gwent: The Witcher Card Game 

çıkış tarihi: 2017 (Günü belli değil)

Platformlar: PS4, Xbox One, PC

Popüler bir taleple CD Projekt, The Witcher 3: Wild Hunt’tan kendi CCG’sine kadar hayranlıkla sevdiğiniz mini oyununu çıkartıyor; böylece iki oyunculu, dönmeli stratejiyi bir kez daha sevebilirsiniz. Rekabetçi biri değilseniz, orijinal RPG karakterleri daha fazla ses kaydı için geri getiren Gwent’in tam teşekküllü tek oyunculu bir kampanyası olacak ve bu kampanya 10 saatten fazla sürecek. Onu deneyebilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here