Ana sayfa Haber 2016 ve 2017″nin oyun trendleri VR ve hayatta kalma oyunlarıyla şekillendirildi

2016 ve 2017″nin oyun trendleri VR ve hayatta kalma oyunlarıyla şekillendirildi

174
0

Kaliforniya’daki E3 organizasyonu sonucunda görüyoruz ki; bu yılın sonlarında ve 2017’de üreticiler genel olarak VR oyunlar piyasaya sürmeye hazırlanıyor, sistemleri buna göre ayarlamakta fayda var. AMD’nin basın açıklamalarına bakılırsa; AMD’nin VR destekli işlemcileri bu konuda arayışı olan kullanıcılara güzel işlemciler sunacak. AMD’nin VR destekli grafik işlemcilerinin 300 dolar civarlarında fiyatlandırıldığını görebiliyoruz. Elbette PlayStation VR modeli de oyun üreticilerinin kampanyaları çerçevesinde yine yüksek satış rakamlarına ulaşacak gibi görünüyor.

2016’nın son çeyreğinde ve 2017’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek olan oyunlar tanıdıldı E3‘te. Genel itibariyle post-apokaliptik, korku, fantastik kategorilerindeki oyunları görüyoruz. Bu anlamda üreticilerin oyun anlayışı da fazlasıyla değişime uğruyor diyebiliriz. 

Dikkatimizi çeken post-apokaliptik hayatta kalma oyunlardan bir tanesi, E3’te tanıtılan “Days Gone” oyunu. Oyun zombi kıyameti sonrasında ayakta kalmaya çalışan dünyayı anlatıyor ve Deacon St. John isimli bisikletçi elemanı canlandıracaksınız. Oyun, Bend Studio tarafından geliştirilmiş.

Dikkat! YouTube videosu +18 kategorisinde olabilir!

 

Dikkatimizi çeken PlayStation oyunlarından bir tanesi de Here They Lie isimli bir korku oyunu. Oyunun postmodern yapısı gayet ilgi çekici ve fuarda Batman:Arkham VR ve Resident Evil 7 Biohazard oyunlarından daha fazla dikkat çekici oldu. Here They Lie, mevcut oyun konsollarında oynanabilecek ve ayrıca PlayStation VR için de VR destekli oynanabilecek.

 

 

Kişisel olarak 4 gözle beklediğim bir oyun; Sony’nin tanıtımını yaptığı Horizon Zero Dawn oyunu da Guerilla Games tarafından geliştirildi ve 2017’nin ilk çeyreğinde çevrim içi ortamlardan ve ya mağazalardan satın alabileceksiniz. Oyun, fuarda “PS4 Exclusive” olarak tanıtıldı.  Horizon Zero Dawn oyunu da kıyamet sonrası dünyayı anlatıyor ve genç bir okçu-avcıyı canlandırıyor olacaksınız. Oyun içerisinde makineler ve mekanik canavarlara karşı hayatta kalmaya çalışacaksınız.

 

Bu yıl da maaşların nelere gideceği belli oldu…

ESET Banner_700x80 Bellatrix technotoday

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here