Ana sayfa Haber 2015 yılının en teknolojikleri

2015 yılının en teknolojikleri

0

Yeni yılda günlük hayatımızı kolaylaştıran, iş süreçlerini basitleştirip, hızlandırarak zaman kazandıran teknolojilerin trend olacağını belirten Xerox iş analistleri, 2015″in en çok konuşulan teknoloji trendinin giyilebilir  cihazlar olacağını söylüyor. Xerox”un tahminlerine gore 2015 yılında gündemimize yön verecek teknoloji trendleri neler olacak merak edenler için bu haber kaçmaz.

2015 teknolojik gelişmelerin büyük ivme kazanacağı bir yıl olacak. Xerox“a göre, giyilebilir akıllı cihazlar, nesnelerin interneti, 3D baskı, basılı elektronikler, bulut bilişim, mobil çalışma , vücudumuza entegre cihazlar, akıllı dokümanlar yeni yılın trend teknolojileri olacak.

2015 yılında hangi teknolojiler bizi bekliyor?

Vücudumuza entegre cihazlar
Ev yapımı elektronik ürünler
İnternetle konuşan eşyalar
Gerçekmiş gibi hissettiren aparatlar
Konuşan görüntülü dokümanlar
Bulutların üzerinden iş yapmak
Her yer ofis her yer çalışma alanı olmasını sağlayan cihazlar

 

örneklerle açıklamak gerekirse vücudumuza entegre olan cihazlar içine akıllı saatler, gözlükler ve daha fazlası hayatımıza girecek.

Ev yapımı elektornik ürünler 3D baskı teknolojisi sayesinde yapmak istediğn elektrikli aleti kendin için tasarlama imkanın olacak ve bu aleti baskılayabileceksin.
İnternette evdeki her cihazınızı kontrol etme imkanı sağlayn bu teknoloji ile eve girdiğinizde TV’niz izlemek istediğiniz filmi açmış olacak.

Gerçek gibi hissettiren aparatlar sayesinde 3 boyutlu görüntü sağlayan gözlükler ile oyunun içinde olmanız sağlanacak.

Konuşan görüntülü dokümanlar sayesinde elinize geçen bir belgede tablet gibi hareketli ve sanal görseller ve akışlar olabilecek.

Bulutların üzerinde iş yapmak gerçekten bu olsa gerek çünkü ofisinize gitmeden işlerinizi halldebilmemizi sağlayan Cloud yüklü tablet ve bilgisayarlarınız sayesinde iş için gerekli herşey elinizin altında olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here