Ana sayfa Oyun 2013″e damgasını vuran oyunlar

2013″e damgasını vuran oyunlar

0

İşte yılın en başarılı oyunları!
 

NBA 2K13
Dünya çapında 5 milyondan fazla satan ve 25in üzerinde “Yılın Spor Oyunu” ödülünü kazanan NBA 2K12, dünyanın en büyük NBA video oyun simülasyon serisinin önemli oyunlarından biriydi. Bu yıl çıkan NBA 2K13 basketbol ile ilgili her şeyi temsil etmeye devam ediyor ve sanal mücadeleleri yepyeni bir seviyeye getiriyor. Geliştirilmiş My Player moduna ve yepyeni oyun özelliklerine sahip olacak olan NBA 2K13 oyunculara NBA tarihinin efsanelerini yeni yıldızlarla karşı karşıya getirme imkanı sunuyor.
 

 
Fifa 13
FIFA 13 Electronic Arts’ın takdir edilen FIFA video oyunu serisinin yirminci sürümü. Ayrıca EA Kanada stüdyoları tarafından geliştirilenbir oyun.”Player Impact Engine” basit çarpışmalar oyuncular arasında off-the-top savaşları fiziksel oyun genişler. Savunucuları boyutu ve samimi ve ödün pozisyonlara sahip veya kuvvet rakiplerinizi kazanmak gücü itme ve pozisyon için çekin ve kullanarak simülasyon alanında da başarıyı yakaladı. Son 17-18 yıla darbesini vuran başarılı futbol oyun simülasyonu. Kısa bir süreliğine tahtına PES oturmuş olsada gerekli güncellemeler ve yenilikleriyle tekrar hak ettiği yere kavuştu.

The Last of US

Uncharted ile başarıyı yakalayan Naughty Dog geliştiricileri, The Last of Us’da bizleri felaket sonrası Amerika”sına gönderiyor. Joel ve Ellie adında Amerika’nın büyük bir felaketle karşılaştığı dönemde hâla yaşayabilen iki kahramanı canlandıracağımız oyunda beklemediğimiz bir serüvenin içerisine sürükleneceğiz.

 

Company of Heroes 2
Company of Heroes bizi 2 dünya savaşına yeniden götürüyor. Tarihin tozlu kalmış sayfalarının arasında kendimizi bulduğumuz oyun strateji türü oyunlar arasında oldukça keyif verici. İlk defa bu denli canlı grafiklere sahip bir strateji oyunu ile savaşın içerisinde kendimizi buluyoruz.Serinin yeni oyununda Doğu Cephesi’nde Kızıl Ordu’yu kumanda ediyoruz, Rus ovalarından Berlin kapılarına kadar çarpışıyoruz. Oyunun tamamen yenilenen grafik motoru sayesinde oyun alanındaki her şeye zarar verilebiliyor. Ayrıca hava durumundaki değişiklikler oyunun gidişatını etkiliyor.
 

 
Project Cars
Project Cars, Slightly Mad Studios adlı bir stüdyosunun elinden çıkan bir yarış simülasyon oyunu. Stüdyo”nun adının destekleyen nitelikteki grafikleriyle aklınızı başınızdan alacak cinste bir oyun. Zira Slightly Mad Studios tarafından hazırlanan Project CARS, bugüne kadar görülmüş en gerçekçi araba yarışı grafikleri ve deneyimi sunmayı hedefliyor.Project Cars’ın birinci sınıf bir yarış oyunu olma konusunda son derece iddali. Oyunda tek kişilik oyun yanında, çok oyunculu ve takım yönetimi modları da mevcut.

ArmA 3
Geçtiğimiz aylarda sizler için detaylı inceleme yaptığımız oyunu 2013″ün en başarılı PS3 oyunları listesine aday olarak buluyoruz. Yeni oyun, Altis & Stratis adı verilen gerçek dünyada yer alan irili ufaklı 2 Akdeniz adasında geçiyor. Bu adalar gerçeğe en yakın şekilde tasarlanmış durumda. Altis adası 270 km2, Stratis 20 km2 gerçek alan üzerine kurulmuş. Bu ada üzerinde gerçek bir sanal savaş ve askeri oyun deneyimi yaşıyoruz. Otantik bir dünya ve çeşitlilik dolu açık dünya haritasıyla, gerçekten güzel bir iş başarılmış. Bu büyük haritanın üzerinde, birbirinden farklı 50 köy ve kasaba yer alıyor.

 

Metro: Last Light
“Yıl 2033… Nükleer savaş sonrası enkaz haline gelen dünyada insan soyu neredeyse tükenmiş, radyasyon yüzünden kentler yaşanmaz halde. Hayatta kalan bir kaç bin kişi yeraltına, dünyanın en büyük nükleer sığınağı olan Moskova Metrosu’na sığınıyor. Burası insanoğlunun son kalesi. Yer altındakiler için en büyük tehlike Karaderililer. İstasyonlar mini devletlere bölünmüş. İdealler, dinler, temiz su filtreleri gibi nedenlerle bir araya gelmiş halklar. Duygular yerini içgüdülere bırakmış. Tek bir amaç var: Ne pahasına olursa olsun hayatta kalmak. Genç Artyom’a yaklaşmakta olan karanlık tehlikeye karşı halkı uyarması için Metro’nun kalbi “Polis” istasyonuna gitme görevi verilir. Metro’nun kaderi belki de tüm insanlığın kaderi Artyom’un elindedir artık.”
 

 
Total War: Rome 2
Zırh ve ekipmanların bir yerleri kırılmış ya da çatlamış olabilecek. Her bir zırh her bir kılıç birbirinden farklı görünecek. Temel tasarım aynı olsa bile küçük dokunuşlar sayesinde her biri farklı hissettirecek. Elinizin altındaki yalnızca bir ordu değil. Bu insanların her birinin birer kişiliği var. Bazıları yanındakiyle savaşın gidişatı hakkında konuşuyor bile olacak. Bütün bunlar yaşatmak istediğimiz tecrübeyi ‘insanileştirmek’ adına. Oyuncuların bazı noktaların diğer bazı noktalar ile çarpışmasından fazlasını görmesini istiyoruz. Savaşın içinde olmalarını ve hiç görmedikleri diktatör bir devlet adamı adına ölümüne savaştıklarını görebilmeleri bizim için önemli, ki buradaki diktatör de siz oluyorsunuz.

Thief

Thief, serinin diğer oyunları gibi Gerrett’in hikayesini konu alıyor. Uzun süredir evinden uzak kalan Garret, ‘The City’ adlı şehre geri dönüyor ve şehrin artık Baron isimli bir tiran tarafından yönetildiğini öğreniyor. Vebanın vurduğu şehirde fakirler sefalet içinde sürünürken, zenginler rahat bir şekilde yaşıyorlar. Garrett’da bu durumu kendi çıkarları için kullanmak istiyor ve görevine yani hırsızlığa başlıyor.

 

Call of Duty: Modern Warfare 4
Serinin bomba etkisi yaratan oyunudur. Seride ilk defa II. Dünya Savaşı konusunun dışına çıkılıp modern savaşları konu edilmiştir. Bu oyun çok iyi eleştiriler almıştır. Activision tarafından çıkartılan oyunyaşanan olaylar hayali bir üçüncü Dünya Savaşı’nı konu alır. Oyunda Call of Duty 2 deki en beğenilen komutan Captain Price’ı göremeyiz ama onun yerine torunu ordudaki görevini üstlenmiştir. Burda gördüğümüz Captain Price Call of Duty 2’deki Captain Price’ın torunudur.

Battlefield 4
Savaş oyunları arasında Call of Duty ile birlikte en beğenilen serilerden biri olan Battlefield, çok yakında dördüncü üyesi ile oyunseverlerin beğenisine sunulacak. Yaşlı bir adamı izlediğimiz videonun sonundaki bilgi bizi oldukça şaşırtıyor. 74 yaşındaki yaşlı Alman, Battlefield için tam 8000 oyun saati harcamış! Battlefield 4, Ekim ayının sonlarına doğru piyasaya çıkıyor. Battlefield 4 şimdiden en iyi oyunlar listesinde olmayı hak ediyor.
 


 
Watch Dogs
2013 yılında Amerika’nın kuzey doğusunu ve Kanada’nın Ontario bölgesini kapsayan büyük çaplı bir elektrik kesintisi yaşandı. ülkenin önemli elektrik dağıtıcılarından birinin bilgisayar sistemindeki bir hatadan kaynaklanan bu kesinti yüzünden New York, Toronto ve Detroit başta olmak üzere pek çok şehir iki gün boyunca elektriksiz kaldı; su, ulaşım ve endüstri tamamen durdu. Watch Dogs’un arka planındaki senaryo bu olayı konu alıyor. Fakat bu olay oyun için biraz değiştirildi. Oyunda elektrik kesintisine sebep olan bir bilgisayar hatası değil, bir hacker’dı. New York”un güç şebekesine gizlice virüs sızdıran bilgisayar korsanı geniş çaplı bir güç kaybına neden oluyor ve bunun sonucunda da yüzlerce insan yaralanıyor, bazı insanlar ise hayatını kaybediyor. Fakat bu olay farklı bir yönüyle büyük şirketlerin ilgisini çekiyor. Sadece tek bir arızanın bütün sistemi nasıl çökerttiğini, her şeyin aslında birbirine ne kadar bağlı olduğunu fark eden firmalar bir araya gelerek yeni bir sistem oluşturuyorlar. Bu sistem sayesinde güvenlik kameraları, trafik lambaları, cep telefonları ve daha birçok elektronik cihaz tek bir merkezden yönetiliyor. Bu sayede firmalar insanlar hakkında birçok bilgi ediniyor. Firmalar bu bilgileri izlendiklerinden haberleri olmayan insanlara ürün satmak ve dünya görüşlerini etkilemek için kullanmaya başlıyorlar. Oyunun ana karakteri Aiden Pearce ise bu durumu kendi çıkarları için kullanmaya başlıyor. Bunu ise firmaların oluşturduğu merkezi işletim sistemine sızarak yapıyor. Şehirdeki tüm trafik lambalarını, güvenlik kameralarını, banka hesaplarını, elindeki Profiler adlı akıllı telefon benzeri cihazla kontrol ediyor. Bunu yapma amacı ise intikam almak. Aiden Pearce ve ailesi geçmişte birileri tarafından pek çok kez saldırıya uğruyor. Ama saldırganlar her seferinde hiçbir ceza almadan olaylardan sıyrılıyorlar. Aiden Pearce ise bu duruma daha fazla katlanamayıp elindeki profiler adlı cihaz ile şehri bir silah gibi kullanarak saldırganlardan intikam almaya çalışıyor. Bir yandan da profiler ile sürekli olarak kameralar aracılığıyla ailesini izliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here