Ana sayfa Haber 2012″nin 4. çeyreğinde en hızlı büyüyen online iş trendleri

2012″nin 4. çeyreğinde en hızlı büyüyen online iş trendleri

0

Freelancer.com, 2012″nin 4. çeyreğinde en hızlı büyüyen online iş trendlerini açıklıyor

Bulut bilişim yükselişe geçerken, Web Sitesi Barındırma listenin zirvesinde; Windows Desktop uygulamaları Microsoft Windows 8″in çıkışından sonra yükselişe geçiyor; Apple uygulama yorgunluğu yaşıyor; eTicaret siteleri tatil sezonu trafiği için canlanırken, Yazılım ve Web Sitesi Kalite Güvencesi işleri hızla yükseliyor; online pazar kendini yeniden icat ederken eBay işleri artıyor ve platform ve arama dizini değişimlerinin ardından Sosyal Medya ve İnternette Pazarlama işleri gözden düşmeye devam ediyor.
 

2012″nin 4. çeyreğinin en önemli trendleri:

-Web Sitesi Barındırma işleri, giderek daha çok işletme buluta taşınırken %3.300″ü aşkın oranda (4.059 iş) büyük bir artış gerçekleştirdi ve bu işlerin çoğu kurulu siteleri buluta taşımayı ya da bulutta barınan yeni siteleri canlı hale getirmeyi içeriyor.
 

En çok göze çarpan şirket, online perakendenin gücü EC2 platformuyla egemenliğini sürdürürken, hızla yeni bölgelere genişleyerek ve geliştirilmiş depolama kapasiteleriyle daha hızlı, yeni nesil sunucuları dağıtarak bu çeyrekte %466 oranında (1.895 iş) inanılmaz bir yükseliş yaşayan Amazon Web Services oldu.
 

-Windows 8″in çıkışından sonra Microsoft Desktop uygulamaları yükselişe geçiyor: Diğer yapılara kıyasla hacimler hala düşük olmakla birlikte, Microsoft yeni işletim sistemini açıklarken, Windows Desktop uygulamalarına yönelik talep bu çeyrekte %305 oranında (1.923 iş) arttı. MS Word ve Powerpoint sırasıyla %211 (4.578 iş) ve %309 (1.253 iş) oranında büyüme sergiledi.
 

-Apple”da Uygulama Yorgunluğu mu Yaşanıyor? Şu anda Apple App Store”da bulunan 1 milyonu aşkın uygulamadan oluşan kalabalık bir pazarla, Apple mobil platform geliştiricileri uygulama yorgunluğunun işaretlerini veriyor. 4. çeyrekte iOS işleri En Hızlı 50 raporu yayınlanmaya başladığından bu yana ilk kez düşerken, iPhone işleri %3,8 (5.298 iş) ve iPad işleri %14 (2.036 iş) oranında düşüş yaşadı. Bu, Apple”ın hisse fiyatlarına da yansıdı ve hisse fiyatı çeyrek boyunca %20 oranında azaldı. öte yandan açık platform siparişleri Apple”ınkilere fark atarken, Android %7 (4.282 iş) oranında kazanç gösterdi. Android”in iOS üzerindeki ezici üstünlüğü konusunda “Bu büyük bir platform değişikliği,” diye belirten Google Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidt, şöyle ekliyor: “20 yıl önceki durum – Microsoft, Apple’a karşı. Bu yarışı bizim kazandığımız artık çok net.”
 

-eTicaret siteleri tatil sezonu trafiği için canlanırken, Yazılım ve Web Sitesi Kalite Güvencesi işleri hızla yükseliyor: 4. çeyrek, online perakende satış sezonu için sitelerini hazırlamak ve hatasız kılmak için koşuştururken, Yazılım ve Web Sitesi Testi işlerinde bir patlamaya tanık oldu. Yazılım Testi %2.500 oranında (5.200 iş) artarken, Web Sitesi Testi %2.055 oranında yükselişle (3.923 iş) şaşırttı.
 

-Online pazar kendini yeniden icat ederken eBay işleri artıyor: Şirket, online açık artırma işindeki 17 yıllık deneyiminin ardından, web sitesinde ve mobil uygulamada, yeni marka çalışması dahil, bir dizi büyük değişiklik yaptı. Mobil merkezli ekseniyle ve küçük ölçekli işletmelere odaklanmasıyla birleşen bu değişiklikler, şirket açık artırmalarını eTicaret pazarında çeşitlendirirken ve teknolojide perakende devi Amazon ile başa baş giderken, eBay işlerinin çeyrek boyunca %22 (1.790 iş) artmasıyla sonuçlandı.
 

-Platform ve arama dizini değişimlerinin ardından Sosyal Medya ve İnternette Pazarlama işleri gözden düşmeye devam ediyor: Internet trafiğindeki büyük artışa rağmen, sürekli değişiklikler ve olumsuz raporlar, sosyal ağları bir reklam platformu olarak kullanmanın getirisi olup olmayacağı konusunda reklamcıların kafasını karıştırdı. New York Times”a göre, şu anda dijital reklam bütçelerinin yalnızca %14″ü sosyal ağlara ayrılıyor. Bu şüphe, online işler piyasasına da yansırken, Sosyal Ağ projeleri %5,1 oranında düştü (5.820 iş). Hem Facebook (%8,4 oranında düşüşle 7.186 iş) hem de Twitter (%6,4 düşüşle 2.240 iş) bundan nasibini aldı. Internette Pazarlama işleri genel olarak durgundu (%1,4 oranında düşüşle 15.244 iş) ve SEO hala Google Panda”daki değişikliklerin yarattığı etkiyle sendelemeyi sürdürüyor (%3,3 oranında düşüşle 10.159 iş). Bazı pazarlamacılar E-mail Pazarlamasına geri döndü (%186 oranında artışla 1.003 iş).
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here