Ana sayfa Oyun 2010″un merakla beklenen 10 oyunu

2010″un merakla beklenen 10 oyunu

0
Oyunlar hakkında son bilgileri ve incelemeleri yayınlayan Gameguru internet sitesi, 2010 yılında çıkacak olan oyunlar arasında en çok beklenen 10 oyunu sıraldadı. Sıralama arasında en dikkat çeken taraf piyasadayken efsaneleşen ya da serinin devamı  niteliğindeki oyunların çokluğu.

Merakla beklenen bu oyunları ilerleyen sayfalarda sizin için anlattık.

1. Max Payne 3


2. Prince of Persia

3. Kane & Lynch 2

4. Crysis 2


5. Starcraft II

  6. Singularity

7. Medal of Honor

8. Splinter Cell


9. Alpha Protocol

10. Deus Ex

 

 

1. Max Payne 3:


 

Max’in hayatı artık eskisi gibi değil. Brezilya’da yeni bir yaşam kurma uğraşında, ama adalet duygusu onu yine harekete geçiriyor.

 

 

2. Prince of Persia The Forgetten Sands:

Son çıkan Prens oyunu farklıydı ve bazı kesimler tarafından bu değişim hoş karşılanmadı. Eğer yeni bir Prens oyunu daha çıkacaksa, bu özüne sadık olmalıydı ve bu kez öyle oldu. The Forgetten Sands, ilk ve ikinci yapım arasındaki bir zaman diliminde geçiyor.
 

 

 

3. Kane & Lynch 2 Dog Days:

Bazı oyunların başarılı olması için detaylı senaryo veya kaliteli yapay zekâ gibi faktörlere gerek yoktur. En net örneği de milyonlar satan ilk Kane & Lynch oyunu olarak gösterilebilir. Sonuç olarak psikopat ikili, bu yıl da bizlerle olacak.
 

 

4. Crysis :

Far Cry’dan bu yana grafik teknolojilerinde söz sahibi bir konum elde eden Crytek, Crysis 2 ile birlikte yeni bir tarih yazmaya hazırlanıyor. Kullanılan Cry Engine 3, her yönden çok kaliteli bir motor. Tabii ki bu kez olayların New York’da yaşanması ve henüz bilinmeyen düşmanların olması, Crysis 2’yi çekici kılıyor.
 

 

 

5. Starcraft II Wings of Liberty:

Wings of Liberty: RTS severler için bulunulmaz bir fırsat, Starcraft hayranları için yıllardır süren bir özlemin sonu. Blizzard, işini ağırdan alıyor, ancak detaylı bir iş çıkaracağından şüphemiz yok. Oyuncular da fazlasıyla heyecanlı. Zira sınırlı sayıda hazırlanan beta davetiyeleri bile açık artırma sitelerinde satışa çıkarılıyor.
 

 

 

6. Singularity:

İşte bir Call of Duty mağduru daha. Yanlış anlaşılmasın, bu oyunun da yayımcı firması Activision, ama Modern Warfare 2 sebebiyle bu yapımın ertelenmesine karar vermişti. Singularity’de farklı zaman dilimlerine konuk olacak ve FPS oynanışının tadını bir kez daha çıkaracağız. Raven’den yeni bir deneyim.
 

 

 

7. Medal of Honor:

Söylentiler bitti ve resmi duyuru geldi. WW2 dönemini geride bırakan EA Games, Medal of Honor ismini bu kez modern arenaya adım atarak diriltmek istiyor. Airborne’da istenen başarının yakalanamaması sebebiyle bu oyunun önemi daha da artıyor.
 

 

 

8. Splinter Cell Conviction:

Bu oyun için pek söze gerek yok. Aslında farklı bir oyun olacaktı, ancak geliştirilme süreci sıfırlandı ve yeniden hazırlanmasına karar verildi. Demo itibariyle beklentilerin altına kalabilme ihtimali var. Umarım yanılırız.
 

 

 

9. Alpha Protocol:

İşte bir ajan daha, ama bu kez tecrübeli bir karakteri kontrol etmeyeceğiz. Bunun yerine yaptığımız görevler sonucunda deneyim kazanacağız. Gizli hareket etmekten hoşlanıyorsanız, bu protokole imza atabilirsiniz.
 

 

 

10. Deus Ex Human Revolution:

Human Revolution: Umarım yapımcılar bir önceki oyundan gerekli dersleri çıkarmış ve ona göre hareket ediyordur. Zira bu oyunun da bekleyeni bir hayli fazla. Bekleyip göreceğiz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here