Ana sayfa Donanım 2010″un en iddialı kompakt makinesi

2010″un en iddialı kompakt makinesi

0

Exilim serisinin yeni üyesi hem dayanıklı; hem yetenekli

Dijital fotoğraf makinesi pazarının dev ismi Casio, Exilim G1’i piyasaya sunuyor. En güzel anlarınızı ölümsüzleştirmekle kalmayıp; olası darbe, su ve toza karşı tehlikelerde “Ya makinem bozulursa” korkularını tarihe karıştıracak yeni model ile tarih oluyor.

Casio Exilim G1, farklı tasarımıyla profesyonel serideki ağabeylerinin ihtişamını aratmıyor. Exilim G-serisinin ilk modeli olan Casio EX-G1, incelikteki yarışa; dayanıklı kasası ile yeni bir boyut ekliyor. Macera ve fotoğraf tutkunu tüketiciler için geliştirilen EX-G1, paslanmaz çelikten tasarlanan dış yüzü; darbeye, suya dayanıklı iki katmanlı gövde yapısı ve polikarbon malzeme ile darbeyi emen fiberglas katkılı içyapısıyla dikkat çekiyor.
 

 
2.13 metre yükseklikten düşüş testlerini kolaylıkla gen EX-G1, 1 saat boyunca 3 metre derinlikteki su altı çekimlerine imkan tanıyor.  Serinin son modeli, toz ve su geçirmez olma özelliğinin yanı sıra -10 derece hava sıcaklığına da karşı koyabiliyor.

En dikkat çekici özelliği ise zaman aralıklı çekim modu… Kullanıcıların belirledikleri zaman aralıklarında sürekli çekim yapabilmelerine olanak tanıyan Exilim G1, her 1 dakikada bir veya her 15 saniyede 1 kare fotoğraf ya da video görüntü kaydı yapabiliyor. “Sürekli çekim” modu ile, en kısa zaman diliminde gerçekleşen tüm olayları ölümsüzleştiren ürün, YouTube çekim moduna da sahip. 

 
Teknik özellikler:
Görüntü kalitesi: 12.1 megapixel
Ekran: 2.5-inç geniş parlak LCD ekran (230 bin piksel)
Resim formatı: JPEG,
Video formatı: AVI
Ses kaydı: WAV
Dahili hafıza: 35.7 MB
Hafıza kartı: microSD, microSD SDHC
Lens: 35 mm (38-114 mm)
Extra: Yüz tanıma, makyaj modu, sualtı, sahil, kar, zaman aralıklı çekim, zaman aralıklı video çekim, manzara, bulanıklık önleyici, dinamik,
Boyutlar: 103.5×64.2×19.9 mm

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here