Ana sayfa Haber 2 milyon Samsung Apps uygulaması indirildi

2 milyon Samsung Apps uygulaması indirildi

0

Samsung”un Smart TV”ler Kategorisindeki Liderliği, İndirilen 2 Milyonuncu Uygulama ile Dönüm Noktasına Ulaştı

Tüketici elektroniğinin lider ismi Samsung Electronics, televizyonlara yönelik dünyanın ilk uygulama mağazası olan Samsung Apps”ten 2 milyonuncu TV uygulamasının indirildiğini duyurdu. Bu dönüm noktası ile Samsung, Smart TV kategorisindeki liderliğini pekiştirmiş oldu. Samsung, 2 milyon uygulamaya Samsung Apps”in lansmanından yaklaşık bir sene sonra ulaştı ve indirilen uygulama sayısı Kasım 2010″da bir milyon iken, bugün iki milyona ulaştı. Samsung, Smart TV ürünlerini en son olarak, Ocak ayının başında Las Vegas”ta gerçekleştirilen Uluslararası Tüketici Elekronikleri Fuarı”nda sergiledi.

Samsung Apps, kullanıcıların, kapsamlı bir dizi içerik ve hizmet sağlayıcısının sunduğu uygulamalardan dilediklerini doğrudan Smart TV”lerinden satın alıp indirmelerine olanak sağlıyor. Samsung Apps”te Smart TV”ler için tasarlanmış yaklaşık 380 uygulama bulunuyor. Bu uygulamaların 259″u ücretsiz indirilebiliyor. Uygulama mağazası şu an dünya çapında 120 ülkede hizmet veriyor.
 

Samsung Apps”ten en sık indirilen uygulamalar arasında YouTube, Daily Motion, ESPN Next Level, AccuWeather, Google Maps ve Texas Holdem yer alıyor. Bu da Samsung”un sunduğu Smart TV”de eğlence deneyimine olan taleplerde spor, sinema ve oyun gibi popüler hobi alanlarının başı çektiğini gösteriyor. İndirilen uygulama sayısı bir milyona ulaştıktan sonra, tüketiciler her beş günde bir, ortalama yüz bin uygulama indirdiler.
 

Samsung, kablo TV alanının öncülerinden Comcast, Time Warner ve internet üzerinde video yayını yapan Hulu ve Adobe ile de işbirliğine gitmeye hazırlanıyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here