Ana sayfa Haber 2 BMW aracını Harvey kasırgasından kurtaran adamın pratik zekası

2 BMW aracını Harvey kasırgasından kurtaran adamın pratik zekası

0

Su baskını tehlikesinin söz konusu olduğu anlarda evlerimizdeki değerli eşyalarımızı yüksekçe bir yere taşır, ya da bir şekilde tahliye ederiz. Ama biri var ki  daha farklı bir yöntem uygulayarak kurtarmış çok sevdiği BMW arabalarını.

Amerika”da yaşanan olayda Harvey kasırgası”nın yol açacağı su baskınından BMW E36 M3s ve BMW X5 marka araçlarını kurtarmak için kriko ve bahçe duvarının taşlarını kullanmış araç sahibi Texas”lı adam.

Houstan”da yaşayan Cody W. Crochet, aracını yüksek bir yerde konumlandıran tek kişi değil tabii. Aynı şekilde başkaları da daha yüksek garajlara park etmişler araçlarını su baskınından koruyabilmek için. Ama Crochet bunu gerçekleştirmek için farklı bir yöntem geliştirmiş.

İlk aşamada sadece birkaç metre su birikintisi olacağını düşünen adam, beyaz renk BMW E36M3s aracını bir römorkun içerisine koymanın yeterli olacağını düşünmüş. Kırmızı renk BMW E36 M3″ü ise kriko üzerinde yükselterek öylece bırakmış.

Gelin görün ki kasırganın yol açtığı seller, Crochet”nin tahmininde de ötede bir seviyeye ulaştırmış su birikintisi seviyelerini. Bunun üzerine Crochet, bahçe duvarlarının taşlarını kullanmaya karar vermiş.

Aracı olabildiğince yukarıya yükselten adam, neredeyse tavan seviyesine kadar ulaştırmış araçların yüksekliklerini. Evi sular altında kalan adam, en azından BMW arabalarını kurtarmanın sevincini yaşıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here