Ana sayfa Haber 2. Beyşehir Ulusal Fotoğrafçılar Buluşması

2. Beyşehir Ulusal Fotoğrafçılar Buluşması

0

Beyşehir Belediyesi ve Selçuklu Fotoğraf Sanatı Derneği (FOTOSEL) fotomaratonu Ağustos ayında düzenleniyor

  Dünyanın en güzel köşelerinden biri olan Beyşehir’in fotoğraf sanatının görsel gücü aracılığı ile tanıtılmasına katkı sağlamak için düzenlenen Fotomaraton, bu sene 14-15 ve 16 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek. Ayrıca, Beyşehir halkının fotoğraf sanatına ilgi duymasını ve ülkenin dört tarafından gelecek yüzlerce fotoğraf tutkunu ile tanışmasını ve kaynaşmasını sağlayacak olan bu etkinlik aracılığı ile fotoğraf sanatının gelişmesine katkıda bulunmak amaçlanıyor.

Jüri üyeliğini İzzet Taşçı (Beyşehir Belediye Başkanı), Faruk Akbaş (Fotoğraf Sanatçısı), Haluk Uygur (EFİAP), Güler Ertan (Kültür üniversitesi öğretim üyesi), Baykal Tülek (FOTOSEL Yönetim Kurulu üyesi) ve Reha Bilir (AFİAP–Yedek üye)”in yapacağı Fotomaratona katılan yarışmacıların fotoğraflarından seçilenler Beyşehir Belediyesi arşivine kazandırılarak, Beyşehir’in tanıtımı için arşiv oluşturulacaktır.
 

Etkinlik 14-15-16 Ağustos 2009 tarihlerinde 3 gün sürecektir. Fotomaratona katılacak fotoğrafların bu tarihlerde çekilmiş olması gerekmektedir. Katılımcılar, başvuru sırasına göre kabul edilecektir. Fotomaraton için çekimler dijital makinelerle yapılacaktır ve yarışma sayısal alanda düzenlenecektir. Fotoğraflar organizasyon komitesine sayısal ortamlarda teslim edilecek. Fotoğrafların çekim bilgilerine ulaşmak gerektiği takdirde, organizasyon komitesi orijinal çekimi isteyebilecektir. çekimler sergi için baskıya uygun çözünürlükte ve JPEG formatında olmalıdır. Fotoğraflar renkli veya siyah beyaz olabilir. Her katılımcı en çok 5 adet fotoğrafla yarışmaya katılabilecektir.

Konaklama yapılabilecek otellerin adres, telefon numarası gibi iletişim bilgileri, otellerin özellikleri Beyşehir Belediyesi ve Selçuklu Fotoğraf Sanatı Derneği internet sitelerinde duyurulacak, otelde kalmak isteyen katılımcılar konaklama rezervasyonlarını kendileri yapacaklardır. çadırda konaklama yapacak katılımcılar için ücretsiz çadır alanı ve gerekli güvenlik önlemleri sağlanacaktır.
Katılım koşulları, verilecek ödüller ve Fotomaraton programı ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.fotosel.org adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here