Ana sayfa Haber 120 mühendis, tasarlayan ve üreten Türkiye için hazır!

120 mühendis, tasarlayan ve üreten Türkiye için hazır!

0

SolidWorks, Türkiye genelinde seçilen 120 mühendise önce endüstriyel tasarım alanında eğitim vererek “altın bilezik” kazandırdı, sonra da iş imkanları sundu

Dassault Systèmes, 3B tasarım yazılımı, 3B Dijital Maket Hazırlama ve ürün Yaşam döngüsü Yönetimi (PLM) çözümlerinde dünya lideri olan 3DEXPERIENCE Company bugün, SolidWorks Türkiye”nin 120 mühendise endüstriyel tasarım alanında eğitim sunduğunu ve istihdam olanakları sağladığını duyurdu.
 

Türkiye”de artan tüketimi dengelemek için üretimi de arttırmanın en kestirme yolu endüstriyel tasarımdan geçiyor. Demir çelikten mobilyaya, otomotivden makinaya kadar pek çok sanayi üretiminin alt yapısını endüstriyel tasarım oluşturuyor. Ve bu alt yapıyı sağlamak için de “nitelikli iş gücü” konusu her geçen gün daha fazla ön plana çıkıyor.
 

Uzun yıllardır Türkiye”de sunduğu 3 Boyutlu tasarım yazılımı çözümleriyle endüstriyel üretim alanında hizmet sunan SolidWorks, “Sadece Tüketen Değil, Tasarlayan ve üreten Türkiye” misyonuyla gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi ile, hem 120 mühendisin eğitilip iş bulmasını, hem de yaratılan iş gücü sayesinde ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedefliyor.
 

SolidWorks tarafından Yenibiris.com ve Bilişim Eğitim Merkezi işbirliğiyle gerçekleştirilen eğitim ve istihdam projesine 860 mühendis başvurdu ve yapılan değerlendirme sonucunda 120 mühendis projeye katılmak üzere seçildi. Eğitimler İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Konya”da olmak üzere açılan 10 farklı eğitim sınıfında gerçekleştirildi. Eğitim süresince SolidWorks 3 Boyutlu Tasarım Yazılımı eğitimi alan mühendisler, ayrıca Yenibiris.com tarafından mülakat teknikleri konusunda da eğitildiler. Eğitim sonunda ise “CSWA – Certified SolidWorks Associate” sınavına girerek sertifikalarını aldılar.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here