Ana sayfa Donanım 120 farklı renge sahip Yeni “Pentax K-50”

120 farklı renge sahip Yeni “Pentax K-50”

0
Pentax”ın değiştirilebilir lensli aynasız fotoğraf makinesi Q10′un yerini alacak olan Q7, 12,4 megapiksel çözünürlüklü BSI CMOS sensör (1/1,7-inç), 460 bin noktalı 3 inç LCD ekran ve Full HD (30fps) video kaydı yeteneklerine sahip. Saniyede 8 kare çekim hızı, 1/2000 enstantane hızı ve 12.800′e kadar artırılabilen ISO hassasiyet değerini bünyesinde barındıran fotoğraf makinesinde RAW fotoğraf desteği de bulunuyor.

 


 
Tüm geleneksel orta sınıf modellerin sahip olduğu gibi kompakt bir gövdeye sahip K-50, buna rağmen kolay odaklanma ve çerçeveleme için daha iyi görüntü sağlayan yaklaşık 100% görüş alanı ve 0.92 kat büyütme (50mm”densonsuza kadar F1.4 lens ile) sunan cam prizma vizöre sahip. Parlak güneş altında bile objenin net olarak görülebilmesini sağlayan ve vizör üzerindeki görüntüdeki paralaks ve gecikmeyi ortadan kaldıran K-50, yüksek hassasiyet gerektiren manzaralar ve deklanşör zamanlamasının kritik olduğu spor sahneleri gibi zorlu uygulamalarda ve sahnelerde etkin ve güvenilir sonuçlar veriyor. Bir bakışta odaklanmayı sağlayan odak noktası vizör üzerinde kırmızı bir nokta ile gösteriliyor.
Pentax K-50 belirli bir obje ya da manzara için Portre, Manzara, Makro ve diğer seçeneklerden otomatik olarak en uygun çekim modunu seçen Orijinal PENTAX Auto Picture moduna sahip. Cihaz örtücü hızı, apertür, beyaz dengesi, renk doygunluğu, kontrast ve netlik gibi tüm fotoğraf makinesi ayarlarını otomatik ayarlayabildiğinden dolayı fotoğrafçı görüntü kompozisyonuna ve örtücü seçeneğine odaklanabiliyor. Ayrıca K-50″nin sunduğu Gece Portre, Hayvan ve Arka Aydınlatmalı Silüet gibi 19 Sahne modu sayesinde başlangıç seviyesindeki dijital SLR fotoğrafçıları bile LCD ekran üzerindeki ikonlardan seçim yaparak en karmaşık ve zorlu sahneler için tüm ayarları optimize edebiliyor ve en iyi pozlamayı kolayca seçebiliyorlar.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here