Ana sayfa Haber 12. İstanbul Bienali başladı!

12. İstanbul Bienali başladı!

0

Yılın en önemli sanat etkinliği olarak anılan 12. İstanbul Bienali, 17 Eylül-13 Kasım tarihleri arasında sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.
 

12. İstanbul Bienali”nin İsimsiz (12. İstanbul Bienali), 2011 olarak belirlenen başlığı ve görsel kimliği, minimalist ve kavramsal yapıtlarıyla 20. yüzyıl güncel sanatının önemli isimleri arasında sayılan Kübalı-Amerikalı sanatçı Felix Gonzalez-Torres”e göndermeler içeriyor.  

 

 

12. İstanbul Bienali, başlığının yanı sıra temalarında da Felix Gonzalez-Torres”in işlerinden ilham alıyor.Bienalde İsimsiz (Pasaport), İsimsiz (Ross), İsimsiz (Ateşli Silahla ölüm), İsimsiz (Soyutlama) ve İsimsiz (Tarih) olarak farklı temalar altında düzenlenecek beş karma sergiye ek olarak, bu meselelerle ilgili tartışmaları daha da ileriye taşıyacak 45 solo sergi de yer alacak.
 

12. İstanbul Bienali, İKSV tarafından 17 Eylül-13 Kasım tarihleri arasında, serginin önemine dikkat çekmek amacıyla tek bir sergi mekanında gerçekleştirilecek.

BienalArtı biletleri ile sanatseverler 15-16 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek ön izlemeye katılabilecek ve Bienali özel etkinlikleriyle birlikte sınırsız izleme fırsatına da sahip olacaklar.

Biletler :
Bienal Artı : 150 TL
12B Sınırsız : 50 TL
Tam – 15 TL (ön Satış Fiyatı)
öğrenci : 5 TL (ön Satış Fiyatı)

Biletler Biletix”ten ve IKSV binasından satın alınabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here