Ana sayfa Donanım 12 fotoğraf duayeni NX300 İle bir araya geldi

12 fotoğraf duayeni NX300 İle bir araya geldi

0

Dijital medya ve görüntüleme teknolojilerinde dünya lideri Samsung Electronics, fotoğraf dünyasının 12 duayen ismini, “Ustaların Gözünden Aynasız NX Dönemi” projesinde bir araya getirdi ve Samsung NX300“ü kullanarak çektikleri fotoğrafları fotoğraf severler ile buluşturdu. Fotoğraf dünyasının ustalarını; sergi ve kalıcı bir albümle bir araya getirmekten gurur duyduklarını belirten İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Turaç projeyle ilgili olarak; “Hedefimiz bu sergi ile tüm Türkiye”yi dolaşmak. 

 

12 fotoğraf duayeni NX300 İle bir araya geldi

 

50 yılı aşkın süredir fotoğrafla iç içe olan ustaların, 54 yıllık bir çatı altında buluşması bizim için övünç kaynağıdır. Bu tür organizasyonlar fotoğraf dünyasını bir araya getirir ve kalıcı olan görsel belleği korur.” dedi.

 

“NX300″ün Duayenlerin Elinde Hayat Bulması Bizi Gururlandırıyor”

 

12 duayen fotoğraf sanatçısı; Ara Güler, Barbaros Gürsel, Ersin Alok, Güler Ertan, Gültekin çizgen, Halim Kulaksız, İbrahim Zaman, İsa çelik, İzzet Keribar, Mehmet Bayhan, Sabit Kalfagil, Yusuf Tuvi”nin fotoğraflarının sergilendiği açılışta görüşlerini aldığımız Samsung Electronics Türkiye Dijital Görüntülemeden Sorumlu Satış ve Pazarlama Müdürü Cenk Güler ise şunları söyledi: “Samsung olarak, NX300 fotoğraf makinelerimizin 12 duayen fotoğraf sanatçısının elinde hayat bulması bizi çok gururlandırıyor. Yenilikçi yaklaşımımız ve teknolojimiz ile pazara yön veriyor olmak ve fotoğrafçılık sektörünün gelişmesine katkıda bulunmak, en önemli amacımız.

 

 

 Bu amaç doğrultusunda, İFSAK işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz “Ustaların Gözünden Aynasız NX Dönemi” projesi bizim için ayrı bir önem taşıyor. Fotoğraf dünyasının 12 duayen isminin, geliri Yaratıcı çocuklar Derneği”ne bağışlanacak projemize gönül vermesi; hem bizim, hem de tüm sektör için büyük anlam ifade ediyor.” 

 

Duayenler Samsung”a Teşekkür Etti

Sergi açılışında görüşlerini aldığımız duayenlerden bazıları ise şunları söyledi:

 

Gültekin çizgen: “Geliştirdiği yeni teknolojileriyle ülkemiz fotoğraf sanatına katkılarından dolayı ve bizlerle gerçekleştirdiği bu değerli projenin açılışı vesilesiyle Samsung“a teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Samsung NX300 ile keyifle gerçekleştirdiğim çalışmalarımı sizlere sunmaktan ötürü çok mutluyum.”

 

Halim Kulaksız:Samsung“un bizlerle gerçekleştirdiği değerli sergi çalışması ile burada bulunmaktan ötürü çok mutluyum. Sergi için çektiğim fotoğraf çalışmaları NX300 sayesinde en verimli şekilde gerçekleştirme şansı buldum.  Samsung“a, Türkiye”deki fotoğrafçılara ve fotoğraf sanatına olan bu desteği ve değerli katkılarından ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

İbrahim Zaman:NX300 ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızı sizlere sunmaktan ötürü çok mutluyum. Fotoğrafçılık ve fotoğraf sanatına katkılarından dolayı Samsung, fotoğraf dünyası nezdinde ön sıralardaki yerini almıştır.” 

 

 

 

NX300 Nasıl Bir Makine?

 

Dünyanın ilk hem 3D fotoğraf hem de 3D video çekebilen tek lensli sistemini sunan Samsung NX300″ün stil sahibi fotoğraf severlere hitap ediyor. NX300“ün kompakt tasarımı ufak gövdede yüksek fotoğraf performansını bir arada sunuyor. Ayrıca Wi-Fi bağlantısı ile fotoğrafları anında ve güvenli bir şekilde fotoğraf makinesinden akıllı telefona veya tablete iletebiliyor ve anında paylaşabiliyor.  

 

Tüm ışık koşullarında keskin, canlı ve net görüntüler sunan NX300, hem 2D hem de 3D olarak 1080p Full HD video kaydı desteği de sağlıyor. Samsung, NX300 modelinde bir araya getirdiği Hibrit APS-C CMOS Sensör ve dokunmatik ekranı birleştirerek çok daha konforlu bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Yüksek kalitede ayrıntılı fotoğraflar yakalayabilen NX300, DRIMe IV görüntü işlemcisi sayesinde 1/6000 saniyelik deklanşör hızı ve saniyede 8.6 karelik sürekli çekim performansı sağlıyor. Kompakt tasarıma sahip NX300“ün Akıllı Mod”u sayesinde herkes kolaylıkla profesyonel fotoğrafçılar gibi etkileyici fotoğraflar çekebilir. Akıllı Mod yardımıyla kullanıcılar, Yaratıcı çekim, Manzara, Işık İzi veya Hareket Dondurma gibi 14 farklı ortam ayarı arasından seçim yaptıklarında, diyafram açıklığı veya deklanşör hızı gibi parametreler seçilen ortamda en iyi çekimi yapabilecek şekilde otomatik olarak ayarlayabiliyorlar.

 

 

NX300‘de bulunan i-Depth ayarı, kullanıcılara bir fotoğrafın derinliğini kolay ve basit bir şekilde ayarlama olanağını sunuyor. NX Serisine özgün i-Function sistemi ise kullanıcılar fotoğraf makinesi parametrelerini objektifin kendisini kullanarak ayarlayabiliyor, böylece hedeften uzaklaşmadan görüntüyü ayarlama olanağını yakalıyorlar. Kahverengi, siyah ve beyaz renklerde satışa sunulan fotoğraf makinesine kontrast oluşturan gümüş bir çizgi, ürüne zarif ve otantik bir hava sağlıyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here