Ana sayfa Haber 11. Uluslararası İstanbul Bienali başladı

11. Uluslararası İstanbul Bienali başladı

0

Koç Holding sponsorluğunda, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) tarafından yürütülen Bienal, 12 Eylül 2009 Cumartesi günü sanatseverlere kapılarını açtı

Koç Holding”in gençlerde çağdaş sanat bilincini oluşturmak ve çağdaş sanata olan ilgiyi artırmak hedefiyle sponsor olduğu Uluslararası İstanbul Bienali”nin onbirincisi başlıyor. Bienal 12 Eylül-8 Kasım tarihleri arasında Fındıklı”da İstanbul Denizcilik İşletmeleri”ne ait alandaki 3 numaralı Antrepo, Tophane”deki Tütün Deposu ve Şişli”de yer alan Feriköy Rum Okulu olmak üzere 3 mekanda toplam 6000 m2″ye varan alanda 120″yi aşkın proje ile sanatseverlerle buluşuyor.  
 
Koç Holding”in sponsor olduğu 11. Uluslararası İstanbul Bienali”nde, 4 kadın küratörün seçtiği, 40 ülkeden dünya sanat çevrelerinde yakından tanınan ya da keşfedilen 69 sanatçı ve sanatçı grubunun çalışmaları yer alıyor. Bienal”e çalışmalarıyla 9 Türk sanatçı katılıyor. Koç Holding”in desteklediği 11. Uluslararası İstanbul Bienali”nde ayrıca İstanbul”un çeşitli bölgelerine yayılmış pek çok özel proje de yer alıyor.

Koç Holding”in 2016 yılına kadar sponsorluğunu üstelendiği ve bu yıl “İnsan Neyle Yaşar” temasını taşıyan 11. Uluslararası İstanbul Bienali”nde KP Brehmer, Nam June Paik, Sanja Ivekoviç, Hans-Peter Feldmann, Danica Dakiç ve Rabih Mroué gibi dünyaca tanınmış sanatçıların yapıtları bulunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here