Ana sayfa Haber 10 alternatif internet tarayıcısı.

10 alternatif internet tarayıcısı.

0

Bu yazıyı okuyanlardan kaç tanesinin ilk kullandığı internet tarayıcısı Netscape olabilir? Peki Internet Explorer, Firefox, Chrome, Opera, Yandex Browser ya da Safari’den başka bilip kullandığınız internet tarayıcısı var mı? 

İşte en iyi 10 tarayıcı alternatifi :

Aviator : Sürekli olarak güvenli (gizli) modda çalışan Aviator, istenmeyen reklamları engelliyor, sizden habersiz sitelerin bilgi toplamasının önüne geçiyor, kapanınca geçmişi temizliyor. Arama motoru olarak Google’a rakip Duckduckgo.com’u kullanıyor. 

Citrio : Bittorrent işlemcisi, proxy, dahili bir video kaydedicisi ve indirme yöneticisine sahip. Sık sık internetten dosya indiriyorsanız, eklentilere ihtiyacınız kalmayacak.

Midori : Eğer masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınız eski, RAM’i ve işlemcisi zayıfsa, modern tarayıcılarda iki-üç sekme aynı anda açınca kasmaya, donmaya başlıyorsa daha hafif bir şeye ihtiyacınız var. Bu basit tarayıcı web’de gezinmek, e-postaları kontrol etmek için ideal.

Coowon : Hızlı bir oyun deneyimi sunan tarayıcı, farklı oyun hesaplarına tek pencereden bağlanabiliyor, Logitch ve Xbox kumanda desteği sağlıyor ve tek tuşla bütün oyunları gizleyip, harıl harıl çalışıyormuş gibi görünmenizi sağlıyor. (“Patron” tuşu…)

SpaceTime 3D : Web tabanlı olarak da kullanılabilen tarayıcıda, bir web sitesindeki bağlantıların üzerine gittiğinizde önizlemesini görüntüleyebiliyorsunuz.

Alienforce : Bir Firefox klonu olan tarayıcı, orijinalinden daha hızlı olduğu iddiasında.

CoolNovo : Chrome Plus olarak da kendisini tanıtan tarayıcı, tahmin edileceği gibi Google Chrome’un makyajlanmış hali. Bir web sitesinin Internet Explorer’da nasıl göründüğüne bakmak ya da otomatik tercüme gibi eklentileri mevcut.

Torch : Facebook’a çeşitli kabuklar giydirerek kişiselleştirmenizi sağlayan Torch, bunların yanında hızlı dosya indirmenizi de sağlıyor ve kendine özel bir video oynatıcısı var.

Comodo Dragon & Ice Dragon : İki tarayıcı da kişisel güvenliği temel alıyor ve bilgi sızııntılarını tamamen engelliyor. Comodo Dragon Chromium, Ice Dragon ise Firefox tabanlı.

Maxthon : Mac için tasarlanan tarayıcı, kullanışlı bir yan menüye ve mobil senkronizasyon özelliğine sahip. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here