Ana sayfa Haber 10.5″ iPad Pro yolda

10.5″ iPad Pro yolda

0

Apple son iki yıldır tablet konusunda epey vizyon değiştirdi. iPad Air ve diğer iPad’ler gibi tabletlerin eğlencelik halleri gitti yerini iş, profesyonellik, çizim gibi sıkıcı ama para kazandıran iş çözümleri halini aldı.Yani taşınabilir Mac formu, tabletle buluştu diyebilirim. Geçtiğimiz yıl Apple, ilk başta 10″lik iPad Pro’yu tanıttı, aslında ilk iPad Pro’ydu. ardından sonbahar döneminde iPad Pro ‘nun 9″lik daha orta segment modeli tanıtılarak yıllık Apple iPad Pro seyiri tamamlanmış oldu. Aslında sadece bir tablet modeli değil, Apple’ın endüstriyel tasarım anlayışının da değiştiğine işaretti; kalem ve dokunmatik bir cihazda klavye opsiyonu bulunması daha önce Apple yöneticileri tarafından “ne gerek var canım!” cümlesiyle tanımlanırdı. Rekabet sektörü gerçekten ilginç yerlere sürükleyebiliyor.

Muhtemelen 2017’nin bahar ayında yeni nesil bir iPad Pro ile tanışmak üzereyiz. Tasarım, silüet, materyal açıdan pek fazla değişiklik beklemiyoruz ancak cihazda daha fazla iş unsuru olacak gibi duruyor. Bunlardan bir tanesi iPad Pro’nun klavye kılıflarında aynı zamanda bir Trackpad beklentileri. Bu Trackpad, Apple Store’larda karşılaştığınız aksesuarlarla aynı görevleri üstlenecek ve ek olarak iPad Pro’da bulunan “Home Button”a bir ilave görevi de bulunabilir. Giriş kimliklerini, parmak izini okutabilmek için ikinci bir arayüz yani. 

Apple daha önce iPad Pro ile tablet kullanıcılarını hedef alıyordu. üstelik bunu “bilgisayarınızın yerini alamayacak” cümlesiyle tanımlıyorlardı. Fakat iPad Pro’daki tasarım değişikliği ile bunun tam tersini uygulayacaklar gibi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here