Ana sayfa Haber 1 Dakikada: Teknoloji dünyasından ilginç detaylar

1 Dakikada: Teknoloji dünyasından ilginç detaylar

0

Apple CEO”su Tim Cook, NEXT logosu, Google ve daha birçok konu hakkında, tahmin edemeyeceğiniz kadar ilginç bilgilere hazır olun…

 

 

Enerji barı olmadan asla!

 

Apple CEO”su Tim Cook tam bir enerji barı hastası. Ciddi düzeyde işkolik ve kendisini ayakta tutan besin maddeleri arasında enerji barlarına ayrı bir önem gösteriyor. Toplantılarda, rutin temposunda, görüşmelerinde olmazsa olmazlarından. Teknoloji dünyasının bir numaralı ismi gerçekten onsuz yapamıyor…

 

Tasarım bazen altın değerinde!

 

Bilgisayar şirketi NEXT”in logosunun tasarımcısı Paul Rand, bu iş için 1986 yılında 100 bin dolar aldı. Logo bir hafta içinde hazırdı. Bu rakam günümüz enflasyon değerleri hesaba katıldığında yaklaşık 200 bin dolar civarındadır.

 

Yerin altında ya da bulutların üzerinde

 

Apple, Samsung gibi teknoloji dünyasının devlerinin geleceğe dair ürün ve hizmet tasarımlarını maksimum gizlilikle yürüttüklerini biliyor muydunuz? Geleceğin teknolojileri, sayılı kişilerin girebildiği özel laboratuvarlarda şekilleniyor.

 

Steve Jobs”tan bir enstantane

 

2011″in eylül ayında aramızdan ayrılan Apple”ın efsane CEO”su Steve Jobs”ın Google”a yönelik şöyle bir lafı vardı: “Arama motoru hariç Google Docs ve Android berbat”

 

En çok uygulama indirilen 10 şehir

 

Türkiye”de Android, iOS ve Windows Phone”lu cihazların bulundukları şehirler baz alındığında en çok uygulama indirilen 10 şehir şöyle sıralanıyor: İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Diyarbakır, Antalya, Bursa, Kayseri, Konya, İzmit. (En çoktan en aza)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here