Yeni Nexus HTC tarafından üretilecek

Nexus One'lardan sonra yeni nesil Android N'li Nexus modellerini de HTC üretecek.

H

HTC ilk Nexus deneyimini Nexus One ile, en son Nexus deneyimini ise Nexus 9 isimli Android tabletlerde yaşatmıştı.Uzun zamandır HTC, Nexus programlarından uzak kaldı ve Nexus 9'un satış rakamları da bekleneni veremedi. En azından firma Nexus 9'un satışlarından memnun kalmadı. Şimdi, Ars Technica'nın haberine göre HTC 10 modelinin ardından bir Nexus daha üreterek piyasaya yeni safkan Android'i sunacaklar. Haberlere bakılırsa HTC'nin 2 farklı Nexus modelinden söz ediliyor ancak başka kaynaklara göre HTC bu modelleri seçenek olarak hazırlattı ancak 2 modelden bir tanesinde karar kılınarak piyasaya sürülecek. Marlin ve Sailfish isimleriyle sızan modellerden büyük ihtimalle de Marlin isimli 5.2"lik model HTC tarafından Google Nexus programına dahil edilecek.

Meşhur sosyal medyacı Evan Blass da Nexus isimi altında 2 farklı modelin olacağını adresine ekledi ancak HTC'nin iki farklı modelle Nexus piyasasında olma ihtimali oldukça düşük. Eğer iki farklı Nexus üretilecekse farklı bir üreticinin olma ihtimali daha yüksek.

Bize göre HTC 10'un safkan Android yapısının ardındaki neden, HTC'nin gelecek yılki Nexus'ları üretececk olmasnı gösterebilirim.

kaynak

Etiketler: htc htc-one htc-nexus htc-10 nexus google-nexus
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam