Uber sürücüsüz otomobil kiralama servislerine başladı

Uber otonom sürüş testlerinin sonrasında yeni bir pilot program oluşturdu. Uber'i siz kullanacaksınız.

Otonom sürüş tekniklerine devam eden Uber, ABD'nin Arizona eyaletinde yeni bir servisin pilot programını duyurdu. Bu program dahilinde, Uber kullanıcıları otonom sürüş testlerine katılmakla birlikte günlük Uber kullanımlarını da gerçekleştirebilecekler. Eyalet olarak Arizona'nın seçilmesi ile ilgili, eyalette otonom sürüşü destekleyen yolların bulunduğunu, eyalet valisinin de Arizona'da özellikle otonom sürüş testlerini geliştirilmesi için uygun şartları sunduğu söylendi. 

Uber kullanıcıları, Uber için hazırlanan Volvo XC90s otomobiliyle bu programa dahil olacaklar. Esas olarak günlük Uber kullanımından hiçbir farkı yok ancak kilometre bazında bazı sınırlandırılmalar var. Özellikle, elbette bir otomobil Arizona'dan kalkıp da Washington DC'ye gitmesi mümkün değil. 

Programa göre, Uber'in otonom profesyonelleri, ön koltukta sizinle birlikte seyehat edecekler, herhangi bir acil durum yaşanması durumda ve herhangi bir sorun karşısında yardımcı olmaya çalışacaklar. Geçtiğimiz aylarda Uber'in Ford Mondeo ile yaptığı sürüş testlerinde, köprü girişlerinde ve kavşaklarda kısmi problemler yaşandığı görülmüştü.

Etiketler: uber uber-uygulama volvo surucusuz-otomobil
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam